Ahşap Çatı

Son zamanlar da özellikle yeni ev yapımında ahşap çatı kullanımının bulunuyor olduğu sizlerinde dikkatlerinden kaçmamıştır. Öyle ki bugün ahşap çatı sistemlerini kullanmayı tercih eden birden fazla ev sahibi insanın herhangi bir sorun yaşamadığını . Ve aksine sanıldığından çok daha fazla memnun kaldığını söylediklerini işitmemiz mümkün oluyor. Ahşap çatıların özellikle desenli olanlarının evlerin çatı kısımlarında kullanılması sayesinde evlerin çatı kısımlarında çok güzel bir görüntü ortaya çıkarılıyor. Ev sahipleri dâhil evin çatısını gören her insan bu evlere adeta âşık kalıyor.

Ahşap çatı, ekonomik ve yaygın olarak kullanılan bir çatı tipidir. Düz çatı şekli, ahşap çatının en basit şeklidir. Bu, endüstriyel binalarda yaygın olarak bulunan bir türdür. En yaygın tip, eğimli bir çatıdır. Eğim ayrıca kar birikimini en aza indirebilir ve su sızıntısını önleyebilir. Bu nedenle kar yükü de azalır. Çatılar için kar yüklerinin yanı sıra rüzgar etkileri de önemlidir. Ahşap çatıda ahşap latalardan oluşan truss sistemi en önemli taşıyıcı sistemdir. Ahşap çıtaların bir araya getirilmesiyle oluşturulan bu sistemde çıtalar dikey bir düzlemde birleştirilir ve truss sistemi birlikte çalışacak şekilde birbirine bağlanır.

Ahşap Çatı İzolasyonu Nasıl Yapılmaktadır?

Zaman zaman ahşap çatıların yapılma aşamasında yalıtımının yapılmamış olması, izole edilmeme sorunlarından dolayı bulunan ısının kaybı yaşanabiliyor. Bundan dolayı insanların sıkıntı çektikleri görülüyor. Fakat bu ve buna benzer sorunların ahşap çatılar kullanımından dolayı değil. Ahşap çatıyı yapan ustaların vermiş oldukları sıkıntılardan kaynaklandığını söylemek gerekiyor.

Ahşap Çatı

Bu ve bunun gibi sorunlar ile karşı karşıya kaldığınız zaman ise, bulunan bu durum için herhangi bir bilgiye sahip değilseniz. Asla ama asla kendi yöntemlerinizi kullanmaya kalkmayın. Öyle ki bugün çatı yapımı ve onarımı konusunda birden fazla firma sizlere gerekli hizmeti verebiliyor. Bundan dolayı yapmanız gereken tek şey bu konuda yetkili olan ve büyük bir tecrübeye sahip olan firma ile gerekli konu hakkında görüşmeler yağmak daha sonrasında ise ahşap çatıların onarımı konusunda geriye kalan işlemleri onlar bırakmak olmalıdır. Unutulmamalı ki ısı yalıtımı ile izolasyon konusu olmadan yapılmış olan bir çatı sizlere asla konfor sunamaz ve sizlere oldukça büyük maddi zararlar verebilir.

Ahşap Konstrüksiyon Çatı

Bundan dolayı bu ve buna benzer konularda oldukça dikkatli olmalısınız. Ola ki bulunan ahşap çatınızın farklı bölümlerinden su damlaları geliyor ve bunun yanında bundan dolayı ortaya ısı kaybı çıkıyor, üstelik çağırmış olduğunuz birden fazla usta ise bulunan sorunların onarımını yapmasına rağmen sizlere hala aynı şeyleri yaşatıyor ise bu durumda demek oluyor ki, gerekli olan firma arayışını yeterli derecede yapmamışsınız. Bundan dolayı birden fazla firmanın olmasından daha çok sizlere en iyi hizmeti ve kaliteli bir bakım onarımı sunabilecek olan firmayı göz önüne alarak bulmanız gerekiyor.

Mevcut ahşap çatının yalıtımı veya ısı yalıtımı eksikliğinden dolayı ısı kaybı problemi yaşarsanız lütfen bizi hemen arayın, mevcut çatınızı kontrol edelim, yalıtım ve ısı korumanın en ekonomik yolunu size sağlayalım. Karar verilebilir ve biz uygularız. Unutmayın, yalıtımsız bir çatı, rahatsız edici evlerin ve paranın cebinizden çıkarılması anlamına gelir.

Ahşap çatılar son zamanlarda pek çok kişinin dikkatini çeken önemli çatı modelleri arasında yer almaktadır. Birbirinden farklı modelleri bulunan ahşap çatılar son derece kullanışlı olan çatı modelleri olarak bilinmektedir. Hem ekonomik olması hem de çok şık bir görünüme sahip olması nedeni ile yoğun ilgi gören ahşap çatı modelleri genellikle sanayi yapılarında tercih edilmektedir.

Ahşap çatı modellerinden en fazla kullanılan tür genel olarak eğilimli çatı modeli olarak bilinmektedir. Eğimli çatılar, binaya kar suyu ve yağmur suyunun birikmesini engellemektedir. Kar toplanmalarını da en aza indiren eğimli çatılar su sızdırmasını engelleyen bir yapıya sahiptir. Bu sayede çatılarda ki kar yükü de en aza indirilmiş olur.

Kaliteli Ahşap Çatı Sistemleri

Ahşap çatılarda ahşap çubuklardan meydana gelen kafes sistemi son derece önemli bir taşıyıcı sistem olarak ifade edilmektedir. Ahşap çubuklardan bir araya getirilerek oluşturulan bu sistem son derece kaliteli ve güvenilir bir sistem olarak ifade edilebilir.

Ahşap malzemeler çelik malzemeler ile benzer özelliklere sahiptir. Ancak ahşabın en önemli avantajı hafif bir yapıda olmasıdır. Ancak bu özellik bazı durumlarda dezavantaja dönüşmektedir. Çünkü hafif malzemeler rüzgarda savrulma olasılığı yüksek olan malzemelerdir. Son derece dayanıklı ürünler olan ahşap çatı aynı zamanda ekonomik bir yapıya da sahiptir. Bu noktada siz de ahşap çatının sağladığı avantajlardan en iyi şekilde faydalanabilirsiniz.

Mümkün olan en kısa sürede, kayıp ısı ile ilgili endişeleriniz için bizimle iletişime geçin. Yalıtımın uygun maliyetli olup olmayacağını görmek için evinizin çatısını kontrol edin. En uygun fiyata çatınızı yalıtmak ve yalıtmak için en uygun yola karar verin. Seçtiğiniz yöntemi uygulayacağız. Çatınızda yalıtım veya termal kütle olmadan eviniz rahatsız edici derecede soğuk olacaktır.
Birçok sızıntı çatınızın yapısına zarar verir. Bu yapısal bütünlük kaybı, ek ısı kaybına neden olur. Önceki onarım ekiplerinin uğraştığı devam eden çatı sorunlarıyla karşı karşıyaysanız, uzman tavsiyesi için bizimle iletişime geçin. Çatı danışmanlarımızın sorununuza mutlak bir kesinlikle çözüm bulacağını garanti ediyoruz. Bir çatı eğimi, çatının tepe noktası ile en alt kısmı arasındaki farktır. Kar ve buzun çatıdan aşağı kaymasını ve oluk sistemlerine zarar vermesini önlemek için çelik askılar ve bağlar kullanılır. Bunlara çelik klonlar denir çünkü çatı elemanlarını birleştirmek için kullanılırlar. Ek olarak, saçaktaki kirişlerin üzerine yerleştirilen metal çelikler eğimi azaltır ve buzun ve karın aşağı kaymasını önler.

Ahşap Çatı Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin: 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.