Cam Çatı

Yapıların çatı uygulamalarında pek çok yöntem söz konusudur. Kimi yapılar geleneksel kiremit kapatma yöntemini kullanırken, kimi yapılar ise yeni nesil çatı yöntemlerini tercih etmektedirler. Tabi bu tercihler yapılırken, müşterilerinin gökyüzü ile bağlantısını kopartmak istemeyen işyeri sahipleri için en çarpıcı ve en etkili çözümün skylight çatı modelleri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Cam Çatı Nedir?

Sorusunun yanıtını, yapılması planlanan, projelendirilen yapının, çatı kaplamasının cam ürünler kullanarak, dış etkenlerden izole edilmesi olarak tanımlayabiliriz. Aynı zamanda planlanan ve montajlanan şeffaf çatı uygulaması, özellikle işyerinize dekoratif ve görsel olarak çok şık görüntüler sağlayacaktır.

Cam Çatı

Şeffaf çatı (polikarbon malzeme ve cam), sabit çatı, açılır çatı, açılır cam tavan, çelik çatı sistemleri, motorlu çatı sistemleri, hareketli çatı sistemleri, skylight çatı olmak üzere uygulamada farklılık gösteren ve talep sahibinin isteğine uygun olarak tasarlanabilen çeşitleri mevcuttur.

Enerji maliyetini düşürmek ve yaşam konforunu artırmak için ısı yalıtımlı (ısıcamlı cam skylight çatı) ve akılcı konstrüksiyonlar ile uygulandığı takdirde bu alanlar evlerin vazgeçilmez alanları olmaktadır. Isıcamlı temperli şeffaf ve lamine cam olmak üzere evlerin ya da mekanların üzeri kapatılabilmektedir. Skylight çatı sistemleri isteğe bağlı olarak, özel ışıklı profiller ve led lambalar ile desteklenerek özellikle kafe, kafeterya ve restaurant gibi işyerlerinde hoş bir ortam yaratmaktadırlar.

Cam Skylight Çatı

Cam sistem çatıların temizliği, düşünüldüğünün aksine çok kolaydır. Üzerinde yürünebilme, ağırlık taşıyabilme özellikleri sayesinde temizlik işlemleri çok kolay bir şekilde giderilmektedir. Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında cam skylight çatı sistemlerinin faydaları daha net olarak gözlemlenmektedir.

Cam Çatı Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin: 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.