Cam Çatı

Yapıların çatı uygulamalarında pek çok yöntem söz konusudur. Kimi yapılar geleneksel kiremit kapatma yöntemini kullanırken, kimi yapılar ise yeni nesil çatı yöntemlerini tercih etmektedirler. Tabi bu tercihler yapılırken, müşterilerinin gökyüzü ile bağlantısını kopartmak istemeyen işyeri sahipleri için en çarpıcı ve en etkili çözümün skylight çatı modelleri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Cam Çatı Nedir?

Bir yandan, içi boş cam çatı sistemi sıradan ev sahipleri için son derece ucuzdur, ancak geliştirmeden sonra aslında çoğu sistem maliyeti sadece 5 yılda geri kazanabilir, bu da artık panelden elde edebileceğiniz anlamına gelir. Enerji tasarruflu ev dış dekorasyonuna odaklanıyoruz. Teknisyenlerimiz profesyonel olarak eğitilmiş ve yeteneklidir ve güneş panellerinizi zamanında ve doğru bir şekilde kurabilirler. Bu nedenle konut tipi güneş panelleri kurmak için ilk tercihinizdir. Ülkemiz gibi yerlerde güneş enerjisi teknolojisi popüler hale geldi. Bu ülkelerde güneş her zaman düz ovalar üzerindeki berrak gökyüzünde parlıyor.

Uzun yıllara dayanan deneyime sahip bir çatı kaplama uzmanı olarak, ekibimize güneş panellerini güvenli ve doğru bir şekilde kurabilmeleri için ilgili eğitimi verdik. Yerel hava koşullarını göz önünde bulundurarak panellerinizi kaçınılmaz olarak karşılaşacakları rüzgar, kar ve doluya dayanacak şekilde kuracağız.

Cam çatı nedir sorusunun yanıtını, yapılması planlanan, projelendirilen yapının, çatı kaplamasının cam ürünler kullanarak, dış etkenlerden izole edilmesi olarak tanımlayabiliriz. Aynı zamanda planlanan ve montajlanan şeffaf çatı uygulaması, özellikle işyerinize dekoratif ve görsel olarak çok şık görüntüler sağlayacaktır.

Cam Çatı

Şeffaf çatı (polikarbon malzeme ve cam), sabit çatı, açılır çatı, açılır cam tavan, çelik çatı sistemleri, motorlu çatı sistemleri, hareketli çatı sistemleri, skylight çatı olmak üzere uygulamada farklılık gösteren ve talep sahibinin isteğine uygun olarak tasarlanabilen çeşitleri mevcuttur.

Enerji maliyetini düşürmek ve yaşam konforunu artırmak için ısı yalıtımlı (ısıcamlı cam skylight çatı) ve akılcı konstrüksiyonlar ile uygulandığı takdirde bu alanlar evlerin vazgeçilmez alanları olmaktadır. Isıcamlı temperli şeffaf ve lamine cam olmak üzere evlerin ya da mekanların üzeri kapatılabilmektedir. Skylight çatı sistemleri isteğe bağlı olarak, özel ışıklı profiller ve led lambalar ile desteklenerek özellikle kafe, kafeterya ve restaurant gibi işyerlerinde hoş bir ortam yaratmaktadırlar.

Cam Skylight Çatı

Cam sistem çatıların temizliği, düşünüldüğünün aksine çok kolaydır. Üzerinde yürünebilme, ağırlık taşıyabilme özellikleri sayesinde temizlik işlemleri çok kolay bir şekilde giderilmektedir. Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında cam skylight çatı sistemlerinin faydaları daha net olarak gözlemlenmektedir.

Eski kiremit çatı ile karşılaştırıldığında ışıklık sistemi paslanmaz, suyu emmez ve darbeye dayanıklı olduğundan çok kullanışlıdır. Ekonomi ve hızlı montaj, ilk tercihin nedenlerinden biridir. Cam çatı, doğal güzelliği bozmadan seranın doğal yapısına ve amatör bahçeye güzellik katmaktadır. Sistem; Ana konsol yapısı (gerekirse) yardımcı çelik yapı ve alüminyum cam çerçeve profil sisteminden oluşmaktadır. Camlar, sistemin detaylarına bağlı olarak; baskılı profilin alüminyum yapıya sabitlenmesi için özel bir klips veya yapıştırma işlemi kullanılabilir. Gerekirse hafif bir duman tahliye çözümü kullanılabilir. Şirketimiz düz, kubbe şeklinde, kemerli vb. Binlerce metrekare ışıklık uygulamasını başarıyla tamamlamıştır

Cam Çatı Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin: 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

Call Now Button