Cam Çatı

Yapıların çatı uygulamalarında pek çok yöntem söz konusudur. Kimi yapılar geleneksel kiremit kapatma yöntemini kullanırken, kimi yapılar ise yeni nesil çatı yöntemlerini tercih etmektedirler. Tabi bu tercihler yapılırken, müşterilerinin gökyüzü ile bağlantısını kopartmak istemeyen işyeri sahipleri için en çarpıcı ve en etkili çözümün skylight çatı modelleri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Cam Çatı Nedir?

Bir yandan, içi boş cam çatı sistemi sıradan ev sahipleri için son derece ucuzdur, ancak geliştirmeden sonra aslında çoğu sistem maliyeti sadece 5 yılda geri kazanabilir, bu da artık panelden elde edebileceğiniz anlamına gelir. Enerji tasarruflu ev dış dekorasyonuna odaklanıyoruz. Teknisyenlerimiz profesyonel olarak eğitilmiş ve yeteneklidir ve güneş panellerinizi zamanında ve doğru bir şekilde kurabilirler. Bu nedenle konut tipi güneş panelleri kurmak için ilk tercihinizdir. Ülkemiz gibi yerlerde güneş enerjisi teknolojisi popüler hale geldi. Bu ülkelerde güneş her zaman düz ovalar üzerindeki berrak gökyüzünde parlıyor.

Uzun yıllara dayanan deneyime sahip bir çatı kaplama uzmanı olarak, ekibimize güneş panellerini güvenli ve doğru bir şekilde kurabilmeleri için ilgili eğitimi verdik. Yerel hava koşullarını göz önünde bulundurarak panellerinizi kaçınılmaz olarak karşılaşacakları rüzgar, kar ve doluya dayanacak şekilde kuracağız.

Cam çatı nedir sorusunun yanıtını, yapılması planlanan, projelendirilen yapının, çatı kaplamasının cam ürünler kullanarak, dış etkenlerden izole edilmesi olarak tanımlayabiliriz. Aynı zamanda planlanan ve montajlanan şeffaf çatı uygulaması, özellikle işyerinize dekoratif ve görsel olarak çok şık görüntüler sağlayacaktır.

Cam Çatı

Şeffaf çatı (polikarbon malzeme ve cam), sabit çatı, açılır çatı, açılır cam tavan, çelik çatı sistemleri, motorlu çatı sistemleri, hareketli çatı sistemleri, skylight çatı olmak üzere uygulamada farklılık gösteren ve talep sahibinin isteğine uygun olarak tasarlanabilen çeşitleri mevcuttur.

Enerji maliyetini düşürmek ve yaşam konforunu artırmak için ısı yalıtımlı (ısıcamlı cam skylight çatı) ve akılcı konstrüksiyonlar ile uygulandığı takdirde bu alanlar evlerin vazgeçilmez alanları olmaktadır. Isıcamlı temperli şeffaf ve lamine cam olmak üzere evlerin ya da mekanların üzeri kapatılabilmektedir. Skylight çatı sistemleri isteğe bağlı olarak, özel ışıklı profiller ve led lambalar ile desteklenerek özellikle kafe, kafeterya ve restaurant gibi işyerlerinde hoş bir ortam yaratmaktadırlar.

Cam Skylight Çatı

Cam sistem çatıların temizliği, düşünüldüğünün aksine çok kolaydır. Üzerinde yürünebilme, ağırlık taşıyabilme özellikleri sayesinde temizlik işlemleri çok kolay bir şekilde giderilmektedir. Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında cam skylight çatı sistemlerinin faydaları daha net olarak gözlemlenmektedir.

Eski kiremit çatı ile karşılaştırıldığında ışıklık sistemi paslanmaz, suyu emmez ve darbeye dayanıklı olduğundan çok kullanışlıdır. Ekonomi ve hızlı montaj, ilk tercihin nedenlerinden biridir. Cam çatı, doğal güzelliği bozmadan seranın doğal yapısına ve amatör bahçeye güzellik katmaktadır. Sistem; Ana konsol yapısı (gerekirse) yardımcı çelik yapı ve alüminyum cam çerçeve profil sisteminden oluşmaktadır. Camlar, sistemin detaylarına bağlı olarak; baskılı profilin alüminyum yapıya sabitlenmesi için özel bir klips veya yapıştırma işlemi kullanılabilir. Gerekirse hafif bir duman tahliye çözümü kullanılabilir. Şirketimiz düz, kubbe şeklinde, kemerli vb. Binlerce metrekare ışıklık uygulamasını başarıyla tamamlamıştır.

Cam Çatımekanlara doğal ışığı içeri almanın en etkin yollarından birisidir. Cam Çatı düz zeminlere doğrudan uygulanabildiği gibi yatay yani eğimli bir şekilde de uygulanabilmektedir. Diğer çatı sistemlerinin size sağladığı imkanların yanı sıra cam çatılar mekanlarınızın görünümünü estetikleştirir ve doğal ışığı içeri almanıza olanak sağlar ve mülkünüze değer katar.

Cam Çatı yaptırmaya karar verdiğiniz zaman yaptıracağınız bu cam çatı sistemi amacının ne olacağını en başta karar vermeniz olacaktır.Cam Çatı Sistemleri açılır-kapanır, hareketli ve sabit olmak üzere farklı şekillerde inşa edilmektedir.

Hangi Cam Çatı Çeşidini Yaptırmalı?

Cam Çatı içeri hava girmesini sağlamak için yaptırılacaksa öncelik tercihiniz açılır bir çatı seçmeniz gerekir. Bu tür çatılar sürerek açılır, kaydırılarak açılır, menteşeli veya katlanarak açılır şekilde tasarlanan çatılardır. Bu çatı sistemleri uygulama yapacağınız alanın durumuna göre ayarlanması gerekir.

Cam Çatı yaptırmaktaki önceliğiniz ışığın içeri alınması ise hareketli bir çatı yaptırmak yerine sabit olarak monte edilen, açılmayan, tek parça veya birçok parçadan oluşan bir şekilde tercihte bulunmanız yararınıza olacaktır. Ayrıca sabit olarak yapılacak çatınızın maliyeti de hareketli veya açılır – kapanır çatılara göre daha ekonomik olacaktır.

Cam Çatı Fiyatları Nedir?

Cam Çatı Fiyatlarıçatı seçiminde, çatıyı yaptıracak kişinin aklına takılan en önemli sorundur. Ne tür bir çatı yapılacağına karar vermek, çatı yapılacak mekanın yerini görmeden olmaz. Çıkacak maliyet fiyatını da vermek imkansızdır. Bunun için Profesyonel bir ekiple çalışan Albayrak Yapı & İnşaat Firması mekanınızda ön fizibilite çalışmalarını yapar ve alıcıyı aydınlatır. Mekanının durumuna göre açılır – kapanır, hareketli veya sabit Cam Çatı olmak üzere alıcıya alternatifleri, maliyeti ve en uygun olan önerileri sunar.

Cam çatı fiyatları ölçü ve uygulama şekline göre değişiklik göstermektedir. Bir buton ile açılan cam çatı sistemleri, kullanımı en kolay olanlardandır. %75 açılma oranına sahip cam çatı panelleri ışığın içeri girmesini sağlar. Bu paneller, ısı kaybını ve güneş ışığını azaltmaya yardımcı olan %60 UV filtresine sahiptir. UV ışınlarını %60 oranında filtreleyen, %75 açılma oranına sahip açılır kapanır cam çatı panelleri uygulanabilmektedir.

İçeriden veya dışarıdan yatay olarak çalışabilen motorlu tente sistemlerinin eklenmesi, dış mekanlar yaratmak için yeni olanaklar sunuyor. Bunun nedeni, fırtınalı havalarda bile %100 güneş kontrolüne izin vermesidir. Ayrıca bu işlevi sağlamak için açılabilir cam çatı sistemleri eklenmiştir.

Cam Çatı Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin: 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.