Çatı Havalandırma Sistemlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çatı havalandırma konusunda en dikkat çekici durumların başında fabrika çatı havalandırma sistemleri gelmektedir. Peki önce havalandırma nedir onu öğrenelim ve konuya devam edelim. Kapılı olarak bulunan bir bölge içerisinde ki havayı değiştirebilmek için birbirinden farklı yöntem ya da araçların kullanılıyor olmasına ile havalandırma sistemleri denilmektedir.

Çatı Havalandırma Sistemleri Nedir?

Ortam içerisinde bulunan kirli havanın temizlenmesi sırasında aynı zamanda da ortam içerisinde birikmiş olarak bulunan gazların ortadan kaybolması sağlanmaktadır. Bu durum en çok fabrika ortamları konusunda geçerlidir ve fabrikaların olmazsa olmazı olarak havalandırma sistemleri kendisine büyük bir değer bulmaktadır. Öyle ki fabrika çatı havalandırma sistemleri en çok tercih edilen fabrika havalandırma sistemleri olarak karşınıza çıkabilir. Fabrika içerisinde birikmiş olan kötü gazların dışarıya atılması ve ortamın temiz hava almasını sağlaması işçi olarak çalışan kişilerin çok daha sağlıklı hava koşulları içerisinde çalışabilmesine yardımcı olabilmektedir. Aynı zamanda kötü bulunan kokuların ortamdan çekilmesi ve ortam içerisine temiz oksijen girilmesi sağlanır.

Havalandırma

Doğal yollar ile dışarıda bulunmakta olan havanın içeride bulunan hava ile değişimi söz konusu olan bir fabrikada, işçilerin çok daha sağlıklı olacağı kaçınılmaz düşüncedir. Mekanik yollar ile sistem haline getirilmiş olan havalandırma, kapalı olan ortamlarda ki kötü havanın emilmesini sağlayan fanlara sahiptir.

Çatı Havalandırma Sistemleri

Havalandırma sistemlerinin en fazla nerelerde ya da hangi bölgeler içerisinde kullanıldığını merak ediyorsunuz değil mi? Havalandırma sistemleri genel olarak kapalı bulunan ortamları havalandırma amacı ile kullanılmaktadır. Bundan dolayı havalandırma sistemlerinin daha çok kapalı bulunan ortamlar içerisinde kullanıldığını bilmeniz gerekiyor. Bunun yanında ilk önce akla gelebilecek bir örneği sizlere verecek olursak evlerin mutfak kısımları diyebiliriz.

Havalandırma üst kapağı; Havalandırma için 24V veya 220V motor kullanılır ve kapak motor piston uzunluğuna (30-50cm) kadar açılabilir. Genellikle panel sistemlerine ve panelsiz sistemlere ayrılabilirler. Panelsiz bir sistemde, bir veya birden fazla kapak bir veya daha fazla butona bağlanır, böylece sistem butonlar yardımı ile manuel olarak açılıp kapatılabilir. Panel sisteminde kapak panelleri uygun şekilde gruplandırılır ve istenilen gruba ait kapılar panel üzerinde manuel olarak açılıp kapatılabilir.

Ayrıca rüzgar, yağmur ve sıcaklık sensörleri sayesinde sistem otomatik katlanır hale getirilebilir. Sensör dışarıya yerleştirildiğinde, çok fazla rüzgar veya yağmur varsa, havalandırma için manuel olarak açılan kapak otomatik olarak kapanır, böylece iç ortamın yağmurdan etkilenmesi ve kapağın rüzgardan korunması sağlanır.

Çatı Havalandırma Sistemleri Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin: 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.