Çatı Kaldırma

Çatı Kaldırma: Tavan yükseltme işleminin bir esası olan çatı kaldırma işlemi önceden oluşturulan. Çatınızın kullanıcıya artık ergonomik gelmemesi rahatça çatısını gerekli gördüğü takdirde orayı belirli amaçlar için. Kullanamaması gibi durumlarda çatının belirli konumundan. yükseltilerek daha rahat ferah ve kullanılabilir. Alan oluşturma amacıyla yapılan işlemin esasına çatı kaldırma işlemi denir. Çatı kaldırma ve yükseltme işlemi devlet yükümlülüklerinde yasal olarak yapılan bir işlem değildir. Ancak İstanbul gibi bir metropol şehirde çatı kaldırma işlemi çokça yapılmakta ve çok rehavet görmektedir. Kaçak olarak yapılan çatı kaldırma sisteminiz daha sonradan bir cezai işleme tabi tutulmaz. Veya herhangi bir sorun teşkil etmez sizin adınıza. Çatı kaldırma işlemi yaptığınız esnada herhangi devlet kuruluşu denetlemeye gelir. İse ilk etapta işi durdurur ardından da cezai işlem uygulayabilir. Ancak bu tip bir muamele ile de karşılaşmaya bilirsiniz. Sadece süreci devam eden işinizi durdurma kararı da alabilirler. Çatı kaldırma işlemini yapmak isteyen kullanıcıların şu son dönemde gündemde olan yapı imar barışı kapsamında yapılan. Bu tür işlemler af yönüne girer herhangi bir sorun teşkil etmez sizin için.
Çatı kaldırma işlemi var olan odaların çatı ayaklarının yükseltilmesi ve yan bölgelerinden. Var olan eski duvarının üzerine gaz betonu örülerek geriye kalan ara boşlukların tuğla ile kapatılmasıdır. Var olan çatının üzerine yeni bir çatı yapılmaktadır. Şu anda kullanmakta olduğunuz çatı sisteminiz alt bölmeden sökülür. Yeni çatının üzerinden gerekli çatı yapım işlemleri sürdürülür ve çatı kaldırma işlemi tamamlanır.
Standart evin ötesine geçmek istiyorsanız, öncelikle doğru konumda olduğunuzdan emin olabilirsiniz, çünkü işimize ve uzun yıllara dayanan deneyime saygı duyuyoruz ve uzman ekibimiz size en iyi çözümü sunmak için burada. Küçük kalabalık evlerde (İstanbul gibi) değişiklikler yapmak zorundayız, bazen havalandırmalı bir terasa, bazen büyük bir mutfağa, bazen de geniş bir odaya ihtiyacımız var. Çevreye zarar vermeden terasın açılması, çatının kapatılması gibi işleri bir an önce teslim etmek için isteklerinize göre yeniden şekillendiriyor ve en uygun şekilde teslim ediyoruz.
Çatıyı yükseltmenin yararı, çatının yenilenmesidir. Zaman geçtikçe çatının uzun süre yenilenmesi ve eğim veya yerden yüksekliğin artırılması gerekir. Bu nedenle yüksek eğimli çatılardan kar, yağmur ve dolu sularının tahliyesi daha kolaydır.
Aynı zamanda çatı örtüsü ile zemin çalışması arasındaki boşluğu açacak ve farklı amaçlarla kullanılabilecek alanlar oluşturacaktır. Bir su deposu ve asansör kulesi barındıracak kadar büyük bir inşaat alanı oluşturulacak ve hatta bir depo olarak kullanılabilecek.
Çatıyı yükseltirken, hemen hemen tüm mevcut çatılar yıkılıp yeniden inşa edileceği için daha dayanıklı ve daha kaliteli malzemeler kullanılması tavsiye edilir. Çelik veya dayanıklı metalden yapılmış ahşap iskeletler ve çatı iskeletleri ilk tercih olabilir, bu da uzun yıllar sorunsuz bir çatıya sahip olmanızı sağlar. Eski yapıya göre inşa edilen çatıya da ısı yalıtım uygulamaları fırsatını yakaladı ve günümüz teknolojisini uyguladı.