Çatı Yenileme

 Akıtan, damlatan ve tahrip görmüş bir çatı sistemi yaşamış olduğunuz binaya dairenize ciddi zararlar vererek. İlk etapta olmasa bile ilerleyen süreçlerde ciddi zararlara yol açacaktır. Çatınızdan sızan yağmur suyu ve/veya su alçıpan ve sıvalara zarar verebilir. Hatta akan su dairenizde küflenmelere ve çürümelere yol açacaktır. Bu sebeple çatınızda oluşan sorunlar ve tahribatları en kısa sürede tespit edip bu sorunları tamir etmelisiniz.
Ev sahibinin vereceği sağlıklı kararlar üzerine çatıda oluşan deformasyonlar kırıklar. Veya sızıntıları engellemek ve bina ömrünü uzatma, daire sakinlerinin yaşadığı. Sorunları çözme adına binada yapılan önemli değişiklikler ve tamiratlardan biridir. Çatı yenileme işlemi başvurulan yetkili şirketin işini ne kadar düzenli ve profesyonel anlamda yaptığına bağlıdır. Çatı yenileme işlemi sonrasında binanızda veya bina sakinlerinin çatı sorunlarından. Kaynaklı rahatsızlıklarının çözüldüğü görülmektedir bu nedenle hem daha kaliteli bir yaşam standartları. Hem de daha az maliyetlerle ileride daha büyük sorunlara neden olabilecek çatı sorunlarınızı ihmal etmeyin.
Binanıza yapılan çatı kaplamaları fiyat açısından ne kadar uçuk bir rakam olursa olsun üretici. Ürettiği çatı malzemesine belirli bir ömür biçmektedir ve üretilen malzeme bu biçilen ömür dahilinde kullanılmalıdır. İkamet ettiğiniz binanın veya dairenin ne zaman inşa edildiğini, çatınızın ne zaman yapıldığını bilmelisiniz. Yapılan onarım ve tamirat işlerinde kullanılan yapı malzemelerinin ömürleri yapılan bakım. Ve onarımlarla üreticinin ön gördüğü kullanım ömrünün önüne geçerek daha uzun yıllar kullanılabilir.
İskele kurun ve çatı kenarı güvenlik önlemleri alın. Eski çatı sistemi malzemesi çalışma alanından kaldırıldı ve kaldırıldı Çatı alt yapısı kontrol edildi, zemin hazırlandı, gerektiğinde yeni çatı sistemi çıtaları takıldı. Yeni çatı, tüm kamyon sırtları, çatı sırtları, duvar etekleri vb. İçin kullanılır. (Genellikle bir gün sürer) Bahçenizin çevresini temizleyin ve yeni çatının son bir kontrolünü yapın.

Çatı yenileme çalışmalarında dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise, bir baca ucu gibi çeşitli bağlantıların yenilemesidir. Çatıda çeşitli yapılar bulunabilir. Örneğin çatıya kurulan uydu antenleri gibi yapıların ayakları ve çatıya temas eden güneş enerjisi, binanın su ve ısı yalıtımını engelleyecektir. Bu nedenle çatı yenilemeleri için bu parçaların çeşitli yalıtım malzemeleri ile dikkatlice doldurulması ve kapatılması gerekmektedir.

Çatı yenilemelerinde dikkat edilmesi gereken son detay ise çatı altındaki yalıtımın yenilemesidir.

Binanın kışın soğumasını önlemek için çatı çeşitli yalıtım malzemeleri ile kaplanmıştır. Bu kısımlar genellikle yıpranacak ve binanın ısı kaybını artıracak köpük veya cam yünü ile kaplanır. Gerekirse bu parçalar değiştirilmelidir.