Çatı Yükseltme

Çatı yükseltme işlemi sırasında var olan çatının neredeyse hepsi yıkılarak tekrardan inşa edilebilir. Bu sebeple inşa edilen yeni yapının daha sağlam daha ergonomik daha işlevsel olabilmesi için. Ürünlerin daha kaliteli seçilmeli ve profesyonel ekiplerce yapılmalıdır. Ahşap yapı iskeleti kullanılacağı gibi metal çatı sistemleri de kullanılarak. Daha sağlam ergonomik bir çatıya sahip olabilirsiniz.
Çatı kaldırma işleminin yararı zamanla eskiyen sorun teşkil eden ve onarımının yeniden yapımından. Daha fazla maliyeti olması durumlarında, binanızın veya dairenizin çatısının bulunduğu konumdan. Daha da yükseltilmesi daha fazla eğim verilmesi gibi işlemler içinde çatı kaldırma işlemi kullanılabilir. Yapılan eğim arttırma işlemine bağlı olarak çatınızda biriken yağmur. suları kar birikintileri ve dolu birikintileri daha çabuk tahliye edilebilir. Ve olası çökme sızıntı gibi olumsuz sonuçlar bitirilebilir.

#1 Çatı Kaldırma İçin İhtiyaç Duyulan Sebepler

Aynı zamanda çatı yükseltme işlemi ile size açılan alan belirli ihtiyaçlar için kullanılabilir. Bu alan su depoları asansör kuleleri ve depo olaraktan kullanılabilir.  Ayrı zamanda ek avantaj olarak sizlere boş bir alan ile evinizde ayrı bir bölge oluşturmuş oluruz. 
Çatı yükseltme işlemi sırasında var olan çatının neredeyse hepsi yıkılarak tekrardan inşa edileceği ve daha sağlam daha ergonomik. daha işlevsel olabilmesi için ürünlerin daha kaliteli seçilmeli ve profesyonel ekiplerce yapılmalıdır. Ahşap yapı iskeleti kullanılacağı gibi metal çatı sistemleri de kullanılarak. daha sağlam ergonomik bir çatıya sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda kullanmış olduğunuz yapı malzemelerinin kalitesi çatınızın kullanım ömrünü uzatarak. Daha az masrafla uzun ömürlü kullanım avantajı sunacaktır.

#2 Çatı Yükseltme İşlemleri ve Süreç

Çatı yükseltme yapılacaksa komple çatıyı sökerek yeniden bir çatı inşa etmek gerekmektedir . Eğer ki eski çatınız ahşap malzeme ise yeniden ahşap malzeme ile yapılmalıdır . En doğrusu çelik konstrüksiyon üzerine sıfırdan çatı kaldırma yapmaktır . Ahşap zaman içinde yıpranmalara neden olan bir malzemedir . Eğer ki çelik çatı konstrüksiyonu üzerine yapılırsa bu sorun ortadan kalkmakla beraber uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Çatı kaldırmanın avantajları zaman içinde yıpranan tadilat isteyen çatınızın yenilenmesinin yanında. Sizlere boş bir alan sağlayıp o alanı depo , oda gibi kullanışlı yer olarak kullanmanızı sağlar . Çatınızı yükselttiğiniz içinde kötü hava koşullarından eviniz  daha az etkilenmeye başlar ve uzun ömürlü bir çatıya sahip olursunuz .

Çatı yükseltilecekse, bu tüm çatının yıkılacağı ve yeni bir çatı yapılacağı anlamına gelir. Eski çatınız ahşap ise çatıyı tekrar ahşap malzeme ile yükseltebilirsiniz. Bununla birlikte, inşaata sıfırdan başlayacaksanız (örneğin bir çatı), en iyisi onu çelik bir yapı üzerine kurmaktır. Böylelikle zamanla ahşabın yıpranma problemi ile karşılaşmadan çatınızı uzun yıllar kullanma imkanına sahip olacaksınız. Çatıyı yükseltmenin yararı, çatının yenilenmesidir.

Zaman geçtikçe çatının uzun süre yenilenmesi ve eğim veya yerden yüksekliğin artırılması gerekir. Bu nedenle yüksek eğimli çatılardan kar, yağmur ve dolu sularının tahliyesi daha kolaydır. Aynı zamanda çatı örtüsü ile zemin çalışması arasındaki boşluğu açacak ve farklı amaçlarla kullanılabilecek alanlar oluşturacaktır. Su depoları ve asansör kulelerini barındıracak kadar büyük bir inşaat alanı oluşturulacak ve hatta bir depo olarak kullanılabilecek.