Çelik Çatı Havalandırma Sistemleri Nelerdir?

Bugün hemen her evin mutfak kısmında havalandırma bulunuyor. Fakat daha eski zamanlarda yapılmış olan evlere bakıldığında bu evlerin mutfak kısımlarında havalandırma olmadığı gibi havanın çıkabileceği herhangi bir pencere de zaman zaman bulunmuyor.

Çelik çatı havalandırma sistemi konveksiyona göre çalışır. Soğuk bir iklimde bir ev ısıyı kaybettiğinde, iletim ve konveksiyon yoluyla tavan arasında dolaşan hava evin içini ve çatısını ısıtır. Havalandırmalı çatıda üst kısımdan sıcak hava atılır ve alt kısımdan tekrar taze hava girer. Bu basit hava sirkülasyon mantığı buzlanmayı önler ve iç mekan iklimlendirmesini kolaylaştırır. Ek olarak, çatı havalandırması nemi azaltmanın etkili bir yoludur. Tavanı, tavanı ve çatı kaplamasını havalandırabilirsiniz. Her şey havalandırılan alanda yaşam alanı olup olmadığına ve yalıtım malzemesinin konumuna bağlıdır. En iyi örnek, havalandırmalı zemine sahip bir çatı katıdır.

Bundan dolayı da mutfak içerisinde yapılan yemeklerin kokusu ve daha birçok farklı koku mutfak içerisinde kalabiliyor. Bundan dolayı mutlaka evlerin mutfaklarında havalandırma sistemlerinin bulunması ve kullanılması gerekiyor. Bir başka örneği ise sizlere fabrikalar için verebiliriz ki yukarıda da sizlere bahsetmiş olduğumuz gibi, fabrikalar içerisinde havalandırma sistemlerinin kullanılması vazgeçilmez hale gelmiştir.

Fabrikalarda Çatı Havalandırma Sistemleri

Fabrika çatı havalandırma sistemleri ile daha çok havalandırılmaktadır. Öyle ki fabrikaların havalandırılması hem içerisinde çalışan insanların sağlığı açısından hemde fabrikanın çok daha iyi bir hava içerisinde bulunmasında çok büyük bir etken rol oynamaktadır. Fabrika havalandırma sistemleri olarak en fazla kullanılan sistemlerin çatı havalandırma sistemleri olduğu hiç şüphesiz kabul edilmiştir. Çünkü bir ortam içerisinde bulunan kötü gaz direk olarak havaya doğru çıkar ve çıkabileceği herhangi bir yer bulunmadığı için tekrar ortama dağılımı gerçekleşir. Bundan dolayı da genel olarak havalandırma sistemleri fabrika içerisinde değil de fabrikanın çatı kısmında kullanılmaktadır.

 

Fabrika çatı havalandırma sistemleri içerisinde çatının üzerinde bulunacak olan fanlar yerleştirilir. Bu fanlar ise fabrikanın içerisinde ki havayı daima çekerek dışarıya atar ve yerine temiz havanın girmesi sağlanır. Bu durumda da fabrikanın içerisinde daima temiz hava bulunur ve herhangi bir sağlık probleminin bu konuda yaşanması imkansız hale getirilir. Özellikle kimyasal olarak işlev gösteren fabrikalar da çatı havalandırma sistemlerinin kullanılması söz konusudur. Kimyasal malzeme üretimi yapan fabrikaların iç kısımlarında ki hava sürekli devir dayım yapmalıdır. Bundan dolayı fabrika çatı havalandırma sistemleri özellikle de kimyasal işlevi gösteren fabrikalar içerisinde kullanılmaktadır. Buda fabrikanın çalıştırmış olduğu işçisine verdiği önemi yeteri kadar göstermektedir.

 

Firmamızda havalandırma çalışmaları yapılmaktadır, bu nedenle havalandırma kanalı imalatı, havalandırma ve ısı yalıtım işlemi, havalandırma klima santrali montajı, havalandırma fanları, menfezler ve difüzörler gibi her bir ünitenin montaj işlemi çok dikkatli yapılmalıdır. Ayrıca tüm havalandırma uygulamalarında havalandırma bağlantı ekipmanları, izolasyon ürünleri ve bacalardan oluşan yüksek kaliteli malzemelerin kullanılması iyi hava sirkülasyonu sağlayabilir, böylece yüksek performanslı kullanım sağlanabilir. Firmamızda tüm havalandırma uygulamaları en uygun fiyata ustalıkla yapılmaktadır. Bu alanlar ile sınırlı olmayıp kapalı otoparklar, fabrikalar gibi çeşitli yerlerde ürün temini, montaj ve montaj işlemleri, bakım ve onarım uygulamaları da sağlamaktayız. Atölyeler, kafeler, restoranlar, oteller ve alışveriş merkezleridir.

Havalandırma Sistemleri Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin: 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.