Çelik Çatı Sistemleri

Çelik konstrüksiyon çelik çatı sistemleri hemen hemen her yapı üzerinde yükselebilmektedir. Bulunduğunuz coğrafi bölge veya iklimin çelik çatı sistemleri üzerinde herhangi bir belirleyici etkisi bulunmamaktadır. Doğanın yıpratıcı gücü karşısında ilk günkü performansını kaybetmez.

Bu sayede uzun yıllar boyunca güvenli kullanım imkânına sahiptir. Ek bakım ve onarım maliyeti gerektirmemesi göz önünde bulundurulduğunda kendi kendini amorti eden döngüye sahiptir. Bu durum ekonomik özelliğini de gözler önüne sermektedir.

Çelik Çatı Modelleri

Çelik çatı uygulamalarının herhangi bir bakım veya onarım maliyeti gerektirmeden uzun yıllar kullanılması sağladığı en büyük avantajlar arasında yer almaktadır. Üstelik kullanıldıkları alanda sağlanılan ferahlık ile mevcut alanın olduğundan daha genişmiş gibi bir izlenim vermesine de katkı sağlayacaktır. Çelik çatı sistemleri uygun maliyet unsurları ve düşük işçilik ücretleri ile kısa sürede montajı tamamlanan çatı sistemleri arasında ilk sırada yer almaktadır.

Bazı binaların yapımında malzeme olarak çeliğin kullanılması, binanın uğrayabileceği doğal afetlerin yükünü absorbe edebilir. Bu şekilde yapılan yapının binaya uyguladığı yük veya kuvvet kendi ağırlığını aşmamalıdır. Bu yapılar, özel tasarlanmış çelik blokların eksiksiz mühendislik hesaplamaları ile birleştirilmesiyle yapılır. Sistemik olarak, bu tasarımların eski çatı kaplama teknolojisine göre birçok avantajı vardır. Bu avantajları arasında yüksek sıcaklık ve soğuk dayanımına sahip olduğu söylenebilir. Metal malzemelerin daha uzun ömürlü olması da çelik çatıların avantajlarından biridir. İnsanlar, ev imalatında nadiren kullanılan bu sistemlerin üretim yöntemleri ve amaçları hakkında çok fazla bilgiye sahiptir.

Çelik Çatı Sistemleri Avantajları Nelerdir?

Yoğun güneş ışığı veya aylarca karla kaplı olması çelik çatı sistemleri için olumsuz durumlar arasında yer almamaktadır. Bu sayede her türlü dış ortam koşuluna tam kapasite olarak hazırdır ve görevini yerine getirir. Ağırlığın çelik çatı üzerinden zemine doğru oranda aktarılmasını sağlayarak yükü dengeler. Böylece bina üzerindeki statik deneye katkı sağlamış olur. Ekonomi devrinde olduğumuz düşünüldüğünde uygun maliyet oranlarıyla ve dayanıklılığıyla dikkatleri üzerine çekmektedir.

Çelik çatı izolasyon sistemlerinin yapımı ya da kullanımı konusunda ki bir diğer amacın ise ısı izolasyonu olduğunu söylemek mümkün. Öyle ki fabrikanın çatısında izolasyon sistemi bulunuyorsa ve ayrıca bu izolasyon sistemi ısı kaybını azaltabilecek teknik yöntemler ve sistemlere dayalı bir şekilde yapılmıştır. O halde bulunan bu izolasyon sistemi hem yağmur sularının etkisinden hemde ısı kaybının etkisinden fabrikayı korumuş olur. Yani ek olarak fabrikanın iç kısmına ısı girmediği gibi dışarıya gereğinden fazla ısı çıkmamış olur. Bu durum da fabrika çatı izolasyonu ile bulunan sistemlerin ne kadar değerli ve bir o kadar da yarar sağlayan sistemler olduğunu bizlere göstermektedir.

Çelik Çatı İzolasyonu Nedir?

Çatı, evlerimizi ve işyerlerimizi doğal afetlerden korumanın en etkili yollarından biridir. Özellikle çatı üzerinde sistemi en iyi şekilde oluşturamadığımızda çatının uçtuğunu ve tamir edilmesi gerektiğini göreceksiniz. Sizler için yurt dışı sertifika eğitimlerine katılım yapan profesyonel kadromuz ile çalışıyoruz. İsteklerinize göre çizilen çizimlerde, ihtiyaçlarınıza göre en iyi güvenliği sağlayabilecek, çatılar ve yapılar endişesi duymadan uzun süre geçirmenizi sağlayacak bir sistem geliştirdik. Üretime ulaşmak için 100 birinci sınıf çelik malzemeden 100’ünü kullanıyoruz. Çatı kaplama alanında tek uzman biziz ve ancak bu alanda iyi eğitimli çalışanlarla çalışabiliriz.