Çelik Çatı Avantajları Nelerdir?

Çelik Çatı Avantajları: Birçok avantajı ile diğer çatılardan farklılıkları bulunmaktadır. Çelikten yapılan malzemelerin uzun süreli olarak kullanıma uygun olması, dayanıklı olması ve eskime yapmaması açısından oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Çelik çatı sistemleri ‘nin en önemli özelliği arasında paslanma olmamasıdır.

Bu sayede bozulma olmaması oldukça avantajlı bir yapıya sahip olmasında etkin rol oynamaktadır. Diğer çatı sistemlerine göre daha ucuza mal edilmesi ve montajın kısa sürmesi bu açıdan oldukça önemlidir. İsteğe bağlı olarak farklı şekillerde üretim yapma imkanı sunduğumuzdan dolayı tercih noktasında bir adım öndedir.

Çelik Çatıların Montajı

Çalışmalarımızda bu durumu en iyi şekilde değerlendirerek yapmaktayız. Bu tür özellikleri barındırmasından dolayı montajı oldukça kısa sürede tamamlanıp çatı teslim edilmekteyiz. Montajın kısa sürmesi ve farklı tipte hazırlanabilmesi sayesinde daha etkin bir çalışma sergilemesi yapmaktayız.

#1 Çelik Çatı Sistemlerinin Genel Özellikleri Nelerdir?

Hafif olması nedeniyle daha az sismik yük taşır, sağlam ve dayanıklıdır, imalat ve montajda işçilik ve zamandan tasarruf sağlar, farklı bina sistemlerine uygulanabilir, hızlıdır, defalarca sökülüp tekrar monte edilebilir ve uzun ömürlüdür. hizmet ömrü. Kalıcı olarak çelik% 100 geri dönüştürülebilir ve işlem kaç defa yapılırsa yapılsın performansını kaybetmeyecek ve çevreye zarar vermeyecektir. Bunlara ek olarak çelik çatı sistemlerinin avantajları nelerdir?

 • Üretilen çeliğin montaj hızı daha hızlıdır. Düşük malzeme israfı.
 • Çeliği çıkardıktan sonra çok az kayıpla başka yerlerde kullanılabilir.
 • Sepreme daha dayanıklıdır.
 • Geniş açıklıkları olan yerlerde çelik çubuklar betonarme geçemeyen boşluklardan rahatlıkla geçebilir.
 • Beton sistemle karşılaştırıldığında çelik yapı inşaatı daha hafiftir, bu nedenle temel maliyet daha ekonomiktir.
 • Uzun kullanım süresi.
 • Bu geri dönüştürülebilir bir malzemedir.
 • Hem ekonomik hem de güzel.

Bu noktada yapılan işçilik son derece önem sarf etmektedir. İyi bir planlama ve sağlam bir işçilik ile monte edilen sistemler uzun yıllar boyunca dayanabilmektedir. Siz de ister eviniz, ister işyeriniz isterseniz de diğer mekanlarınız için çelik çatı sistemlerini tercih ederek gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

#2 Çelik Çatıların Depreme Karşı Avantajı

Daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. Deprem direncine dayanıklıdır ve yalıtım uygulamalarına bireysel bir uyum sağlar. İşinin ustası ekiplerimiz, istenen çelik çatı seçeneklerini en kısa sürede kolayca hazırlayabilir. Yapısal özelliklere sahip çelik dirençli özellikleri içeren firmamız, uzun yılları çözmeyecek sürekli bir çatı sistemi sunar.

Hafif olması nedeniyle daha az deprem yükü taşır, güçlü ve dayanıklıdır, işçilik ve imalat ve montaj süresinden tasarruf sağlar, farklı bina sistemlerine uygulanabilir, hızlıdır, defalarca sökülüp tekrar monte edilebilir ve uzun ömürlüdür.
Çelik Konstrüksiyon İmalatı
Kalıcı olarak çelik% 100 geri dönüştürülebilir ve işlem kaç defa yapılırsa yapılsın özelliklerini kaybetmeyecek ve çevreye zarar vermeyecektir. Üretilen çelik çatı daha hızlı monte edilebilir. Düşük malzeme israfı. Çeliği çıkardıktan sonra çok az kayıpla başka yerlerde de kullanılabilir. Depreme daha dayanıklıdır. Geniş açıklıkları olan yerlerde çelik çubuklar betonarme geçemeyen boşluklardan rahatlıkla geçebilir. Çelik yapılar betonarme sistemlere göre daha hafif olduğu için temel maliyetleri daha ekonomiktir. Uzun kullanım süresi. Geri dönüştürülebilir bir malzemedir.

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Çelik çatıların diğer çatı konstrüksiyon çatılardan en büyük farkı nedir?
  Bir çok avantajı olsa da en belirgin avantajı hiç şüphesiz daha sağlam ve uzun ömürlü yapılara sahip olmasıdır.

Çelik Çatı Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin: 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.