Çelik Çatı Yalıtımı

Çelik çatı yalıtımı konusunda en önemli olan şeylerin biri de çatıda bulunacak olan izolasyon sistemleri olmaktadır. Özellikle fabrika çatı izolasyonu oldukça önemli bir konuyu arz ediyor. Gelin çatı izolasyonu konusunda yazmış olduğumuz yazımızı okuyarak çok daha bilgili hale getirelim sizleri. Fabrika çatısı üzerinde yapılan çatı izolasyonu en fazla UV ışın kaynaklarına ve bunun yanında sert olabilecek olan.  İklim şartlarına maruz kalabilecek olan fabrikanın korunmasını sağlayan bölümlerin başında gelmektedir.

Bahsi geçen bu bölümlerin bulunan iklim şartlarından hiçbir şekilde etkilenmeyecek duruma getirilmesi noktasında ise çatı izolasyon sistemleri devreye girmektedir. Yani fabrika çatı izolasyonu çatıların yağış aldıktan sonra ya da UV ışınlarına maruz kaldıktan sonra herhangi bir zararı görmemesine sebep olmaktadır.

Çelik Çatı Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

Devamlı bir şekilde güneş ışığının, rüzgarın, yağmurun ve buna benzer daha birçok etki içerisinde kalabilecek olan bölümleri bulunan fabrika çatıları izolasyon sistemlerinin yapacak oldukları ilk iş, fabrika yapısını yağmur suyundan korumak olarak bilinmektedir. Düzgün bir şekilde kurulmayan ya da yapılmamış olan fabrika çatı izolasyon sistemlerinden oluşabilecek herhangi bir su akıntısı ilk olarak rutubet ile ve bunun yanında yosunlaşma ile başlar.

Daha sonrasında ise zaman içerisinde görülüp müdahale edilmemesi halinde maalesef ki fabrika çatısında çürümeye doğru yol alabilmektedir. Bu durumda ise fabrika çatısı üzerinde bulunan çürümeler zaman içerisinde çok daha fazla büyür ve günü geldiği zaman sonuçlarının çok kötü olabileceği kazalara ya da daha farklı olumsuz durumlara neden olabilir. Bundan dolayı fabrika çatı izolasyonu oldukça önemli konuma sahip bulunmaktadır ve yapımı ile onarımı konusunda çok büyük bir tecrübe gerektirir.

Çelik Çatı Yalıtımı Teknik Özellikleri Nelerdir?

Araştırma sonuçları, çatının oluşturduğu ısı kaybının% 20 ile% 25 arasında olduğunu gösteriyor. Binanın çatısının neden olduğu ısı kaybını önlemek ve insanlar için daha sağlıklı ve konforlu bir yaşam alanı oluşturmak için çeşitli yalıtım malzemelerinden yapılan yalıtım işlemine çatı yalıtımı denir. Çatı yalıtım malzemeleri kışın ısı kaybının artmasını, yazın ise ısı emiliminin artmasını engelleyerek ülke ve bireysel ekonomiye katkı sağlar. Bina içindeki sıcaklığı dengeleyerek, terlemeyi, küfü ve insan sağlığına elverişli olmayan diğer olumsuz etkileri önleyerek konforlu koşulların sürekliliğini sağlar. Isı yalıtımının yanı sıra ses yalıtımı da sağlayacağı için dış ortamdan gelen gürültüyü engelleyerek huzurlu bir mekan oluşturulmasına yardımcı olur. Doğru malzemeyi seçerek yaşadığımız yerde yangın güvenliği sağlayabilir.

Fabrika Çatısı

Bundan dolayı her isteyen ya da ben yaparım diyen fabrika çatı izolasyonu işinin altından kalkamaz veya bu işin ustası olamaz. Bu sebepten dolayı oluşabilecek herhangi bir fabrika çatı izolasyonu sorununda bu konu üzerinde oldukça bilgili ve tecrübeli olan ustalar ya da firmalar ile iş birliği yapılmalıdır. Aksi halde elde bulunan çatı izolasyonu onarım yapılırken veya değişime giderken sizlere çok daha büyük sorunları da birlikte getirebilecektir.

Çelik Çatıların Montajı

Peki bahsi geçen fabrika çatı izolasyonu nasıl yapılır? Sürekli olarak kendisini geliştirmekte olan inşaat sektörü, birden fazla çözüm geliştirmiş. Olduğu uygulama alanları içerisinden birine de çatılar olarak değer vermiştir.

Çelik Çatılar Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Bundan dolayı da çatı izolasyon sistemlerini ortaya çıkarmış ve özellikle de fabrika çatılarında çok büyük işler başarma yolunda ilerleme kaydetmiştir. Oldukça ekonomik olan bir geçici çözüm olarak bulunduğu gibi, birden fazla fonksiyonu içerisinde sizlere sunan uygulamaları da bulunmaktadır. Çatı izolasyon sistemlerinin özellikle de fabrika çatı izolasyonu sistemlerinin. Yapımı genel olarak çatının ilk yapıldığı aşama içerisinde yapılması uygun görülen bir sistemdir. Fakat daha sonra da çatı üzerine uygulanabilmesi ve farklı yöntemler ile iyi bir şekilde hizmete sunulması da mümkündür.

Çelik çatı çerçevesinden yararlanılarak, yüksek ek maliyetler ödemeden tasarım aşamasında binanın boyutu artırılabilmektedir. Dayanıklılık, hafiflik ve düşük maliyetin birleşimi, bu malzemeleri sadece endüstriyel binalarda değil, aynı zamanda spor tesislerinde ve diğer birçok yapıda da giderek daha popüler hale getirdi. Ayrıca binalarda düz çatılar tercih edildiği için su yalıtımı da kaçınılmazdır. Öte yandan tercih edildiği düşünülen oluklu çatı kaplama malzemelerinin belirli özelliklerinden dolayı su ve ısı yalıtımında sorunlar yaşanabilmektedir. Bu malzemeler termal stres, titreşim ve eğilme gibi fiziksel etkilerle şekil değişikliklerine maruz kalabilmekte ve bu şekil değişiklikleri su geçirmez katmana da yansımaktadır. Boyanın metal çatı kaplama malzemelerinin şekil değişikliklerine ayak uyduramayacağı sonuçları herkes bilir.

Çelik Çatı Yalıtımı Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin: 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.