Çelik Çatı

Bütün mekanlar için en önemli konulardan biri kuşkusuz çatılardır. Çelik çatı sistemleri kategorisinde gerçekleştirilen bütün çalışmalar, mekanların kullanışlılığını artırmaktadır. Profesyonel kullanım özelliğine sahip olan bu çelik çatı seçenekleri, aradığınız kaliteli kullanım seçeneklerini bir araya getirmektedir. Çelik çatı tasarımlarında, binanın yüksekliği ve genişliği hesaplanmaktadır.

Kenet Çatı

Eğim özellikleri ve diğer özellikler, çatının yapısal özelliğine göre tasarlanmaktadır. Kullanım kolaylığı sağlayan ve paslanmaz özelliği ile yıllarca kullanılabilen bu tasarımlar, de montaj özelliğine sahiptir.

Dayanıklılık bakımından en sağlam çatı sistemleri içerisindedir. Yuvarlak ve köşegen tasarımlar, binanın yapısal özelliğine göre belirlenmektedir. Binanın dış yapısı, tasarım özellikleri ve diğer özellikler, çatının yapısal özelliği ile birebir uyumlu özelliklere sahiptir.

Çelik Çatı Kullanım Alanları Nerelerdir?

Kullanım kategorisinde birinci sınıf kullanım seçeneğine sahip olan bu ürünler, çelik olduğu için paslanmaz. Sök-tak sistemi ile montajlanabilen bu ürünler taşınabilir ve değiştirilebilir. Çelik iskeletli prefabrik evlerde uygulanan bu ürünler, betonarme inşaat çalışmalarında da tercih edilebilmektedir. Profesyonel kullanım özelliğine sahip bu ürünlerde, aradığınız bütün etkili özellikler bir aradadır.

Çelik Çatı Modelleri

Depreme dayanıklıdır ve izolasyon çalışmaları ile birebir uyum özelliğine sahiptir. Profesyonel ekiplerimiz, kısa zamanda istediğiniz çelik çatı seçeneklerini kolaylıkla hazırlayabilmektedir. Kiremit, membran ve diğer çatı işlemleri ile uyumlu olduğu için, çatı tasarım kategorisinde her zaman için tercih edilmektedir. Çeliğin dayanıklı özelliğini yapısal özelliklerle birleştiren firmamız, uzun yıllar sorun çıkarmayacak dayanıklı çatı sistemi sunmaktadır.

Çelik Konstrüksiyon Çatı

Fabrika, AVM, iş yeri, imalathane, daire, dükkan ve apartman gibi bütün mekanların çatı sistemleri ile birebir uyumlu özelliklere sahiptir. Normal çatı ve oval çatı seçenekleri ile hazırlanabilen bu ürünlerde, işçilik önemlidir. Profesyonel kadro ile çözüm üreten firmamız, depreme dayanıklı çelik çatı çalışmalarını kısa zamanda bitirmektedir. Yağmur, kar ve benzeri hava muhalefetine karşı dayanıklı olan bu sistemler, profesyonel kullanım özelliğine sahip ürünlerdir.

Çelik Konstrüksiyon Çatıların Kurulumu ve Uygulama Aşamaları

Küçük, büyük bütün mekanlarda uygulanabilen bu tasarımlar, vidalama sistemi ile monte edilmektedir. Çatının özelliğine göre hazırlanan çelik tasarımlar, profesyonel işçiler tarafından montajlanmaktadır. Kısa zamanda gerçekleşen ve teslim edilen montajlama işlemi, uzman ekipler tarafından sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Çelik çeşitleri binaların üstünü örtmek amacıyla güvenilir, sağlam ve kaliteli yapısı ile en çok tercih edilen yapılardır. Ülkemizin deprem bölgesi olduğu gerçeği yaşanan son depremlerle birlikte bir kez daha kanıtlanmış oldu. Bu sebeple binalarda kullanılan yapı malzemelerinin güvenilir, sağlam, pratik ve uzun ömürlü seçilmesi gerekiyor. Bu doğrultuda tüm be gereksinimleri fazlasıyla karşılayan çelik çatı sistemlerinin yoğun bir şekilde tercih edildiği görülüyor.

Çatı Çelik

Çelik yapılar doğa olaylarına karşı en sağlam ve en güvenilir yapı olma özelliği ile ön plana çıkıyor. Çelik çatılar geri dönüşümünün kolay olması ve görsel anlamda farklı çeşitlilik sunması ile de binalarda en çok tercih edilen çatı çeşidi olarak görülüyor.

Çelik Çatı Yapı Aşamaları

Çelik çatılarda hem sağlamlık hem görsellik hem de kullanım kolaylığı açısından istenilen sonuçları almak için çelik konstrüksiyon çatıların yapım aşamalarına tam anlamıyla uyulması gerekiyor. Çelik çatıların yapım aşamalarına tam anlamıyla uyulan yapımların kullanım ömrü ve verimi en düzeyde oluyor. Çelik çatı yapım aşamaları ise şu şekildedir;

 • Projelendirme,
 • Çatı aplikasyonun belirlenmesi,
 • Ankraj işlemleri,
 • Malzemelerin kesilmesi, delinmesi ve tesviyesi,
 • Çelik malzemelerin kaynak veya bulon ile birbirine montajı,
 • Boya rötuş işlemleri,
 • Çatı kaplama malzemelerin profesyonel ve görselliği en üst seviyeye çıkaracak şekilde uygulanması oluyor. Bu sayede yüksek standartlı bir çelik çatıya sahip olunuyor.

Çelik konstrüksiyonu yoğun olarak binaların çatı inşasında kullanılıyor. Çelik sistemlerin en büyük avantajı doğal afetlere karşı binayı korumaktır. Çelik çatılar, gelebilecek her türlü yükün yumuşatılmasında etkili sonuçlar veriyor. Kullanım alanı çok yaygın olan çelik sistemler, detaylı inceleme ve hesaplamalar neticesinde tasarlanarak uygulanıyor. Bu açıdan çelik sistem çatılar yüzde yüz güvenlidir. Geleneksel yöntemlere oranla daha dayanıklı, kaliteli, ısı ve soğuğa dirençli gelişmiş bir yöntemdir. İnşaatlarda, iş yerlerinde, Pazar yerlerinde, otopark ve benzeri alanların yapımında direnci artırması için tercih edilen çelik çatı sistemleri tasarım gücüyle de dikkatleri çekiyor. Çelik çatılar geniş alan yapılarında kullanılıyor ancak daha küçük yapılarda da işlevsel, şık sonuçlar veriyor.

Çelik Sistem Çatılar Neden Kullanılmalı?

Çelik sistem çatılar neden kullanılmalı, avantajları nelerdir?

 • Çelik çatı sistemlerinde kullanılan bloklar hafif ve dayanıklıdır.
 • Deprem ve benzeri dış etkenlerde binanın yükünü absorbe eder, maksimum koruma sağlar.
 • İmalatı, işçiliği, uygulaması, montajı kolaydır. Çelik çatı yapımında kullanılacak ürünler projeye göre üretilir, ürün israfı oluşmaz.
 • Mevcut çatı gerektiğinde çıkarılarak farklı bir alanda çok az malzeme kaybıyla tekrar uygulanabilir.
 • Estetik anlamda beklentileri karşılar, istenilen şekil verilebilir.
 • Kullanım ömrü çok uzundur.
 • Beton, ahşap, kiremit gibi çatı sistemlerine oranla daha kaliteli, ekonomik ve uzun ömürlüdür.

Demir profillerden ve galvaniz saclardan yapılmış yapılardır. Binaların üstünü kaplamak için güvenli, kaliteli, sökülemez, kırılmaz ve kırılmaz aramalarda ilk tercihtir. Bu yapılar fayans, ahşap veya hayatınızı tehlikeye atabilecek diğer malzemelerden tamamen farklıdır. Su geçirmez, hafif, yanmaz, yanmaz, parlamaz, paslanmaz ve doğal afetler, rüzgar, kar, yağmur, fırtına vb. Ortamlarda uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çelik çatıyı evinizde, iş yerinizde, etkinlik mekanlarınızda ve çeşitli eğlence merkezlerinde dayanıklılığını dert etmeden güvenle kullanabilirsiniz. Son zamanlarda içinde yaşadığınız kiremitlerin veya ahşap çatıların azaldığını görebilirsiniz. Çünkü bu tesisler nedeniyle modası geçmiş ve kullanılamaz hale gelen kiremit, ahşap ve betonarme gibi çatıların yerini almak için çelik çatılar yaygın hale geldi.

Ekonomik fiyat politikasının ihtiyaçlarını uygun fiyata ve sonsuz müşteri memnuniyeti ile karşılayacağınız firmamızın yeni nesil teknoloji yapı sisteminden yararlanabilirsiniz. Betonarme temin edilemeyen yerlerde kullanım avantajı ile üç boyutlu aşamada üç boyutlu çizim ile binanın tüm detaylarını statik hesaplama ile proje aşamasında çizebilirsiniz. Çatı merdiveni Çelik çatı ihtiyaçlarınız için kalıcı, güvenilir ve alternatif çözümler sunan firmamızla iletişime geçerek ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Çelik Çatı Sistemlerinin Kullanım Alanları

Çelik çatılar, kullanışlı ve hem yapımı sırasında maddi olarak hem de daha az iş gücü gerektiren bir üründür. Çelik çatı avantajları arasında ayrıca bunları da rahatlıkla sayabiliriz. Yapı malzemelerinin yapımı sırasında ne kadar az maliyet harcanıp, sonuç ne kadar etkili olursa o kadar doğal olarak tercih edilmeye başlanır. Çelik çatılarda bu yüzden başta aşağıdaki alanlar olmak üzere birçok alanda kullanılabilmektedir. Bu alanlar;

 • Endüstriyel sektörde
 • Fabrika ve imalathane binalarında
 • Hangar ve depolarda
 • Tarımsal ürün saklanmasında
 • Askeri depolarda
 • Hayvansal barınaklarda ve ahırlarda
 • Atölye ve otomobil tamirhanesinde
 • Voleybol, tenis ve spor Tesislerinde
 • Perakende mağazalarda

Çelik çatı kısa sürede montajı yapılan ve bu yüzden de kullanıldığı yapılarda zamandan da tasarruf sağlayan bir üründür. Yapıların kısa sürede tamamlanıp, aynı zamanda da her türlü dış etmene dayanıklı hale gelmesini sağlar.

Uygulama Alanları ve Çatı Oluk Sistemleri

Çelik çatıların diğer çatı kaplama seçeneklerine göre birçok avantajı vardır. Selden zarar görmezler, hayvanlar tarafından parçalanmazlar veya rüzgar tarafından itilmezler. Uzun ömürlü, dayanıklı, hava koşullarına dayanıklı ve hafiftirler. Ayrıca endüstriyel malzeme ve yöntemlerle üretilirler. Bu avantajlar, onları hem konut hem de ticari binalar için ideal kılar.

Bazı binaların veya kurulumların boyutu nedeniyle, diğer çatı kaplama seçeneklerine göre çelik kapaklı çatılar tercih edilir.

Çelik çatı konstrüksiyonunun aşamaları; hazırlık, projelendirme, tasarım ve onay, inşaat ve bitirme işlemlerini içerir. Süreç, müteahhitlerin projeleri için çelik elde etmesiyle başlar. Daha sonra malzemeyi birleştirmek, yalıtımı kurmak ve boyamak için kaynak kullanırlar. Bu tamamlandığında, son adım, projeyi bir koruyucu kaplama tabakası ile mühürlemektir.

Çelik çatılarda kullanılan bir çok farklı çatı oluk sistemi mevcuttur. Çinko, bakır, titanyum ve eksiz oluklar bunlardan en yaygın olanlarıdır. Çatı olukları bu alanda biriken atık suyun tahliye edilmesinde kullanılmaktadır. Çatılarda en fazla deforme olan kısımlardır. Sebebi ise suya ve güneş ışınlarına en çok maruz kalan parçalar olmasıdır.

Bu nedenle çatı oluklarında uzun ömürlü ve dayanıklı materyalleri kullanmak son derece önemlidir.

Çelik Çatı Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin: 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.