Çelik Konstrüksiyon Fabrika Çatı Sistemleri

Çelik konstrüksiyon fabrika çatı sistemleri genel olarak fabrika kapatma yani fabrikaların üst ve zaman zamanda yan kısımlarını. Kapama konusunda çok önemli bir noktada bulunduğunu biliyor muydunuz. Bugün birden fazla fabrikanın çelik konstrüksiyon çatı işlemlerine başvurduğunu ve bu yolda ilerleme kaydediyor olduklarını görüyoruz.

Öyle ki çelik konstrüksiyon yapılar üzerinde taşıyıcı sistemlerin çelik malzemesin üretilmiş olduğu ve en önemli özelliklerinden. Birinin de deprem konusunda ortaya çıktığı sistemlerdir.Çünkü bu sistem deprem konusunda oldukça önemli bir dayanma gücüne sahiptir. Coğrafi konumu içerisinde depreme yatkın yerlerde daha sık tercih edilen sistemlerin başında gelmektedir.

Fabrika Çatısı

Önerilen uygulama projesi için çelik yapı bina fabrikasının inşaatına temel kazısı ve düzeltme çalışmaları ile başlandı. Projedeki konumuna göre çelik kolonun bulunduğu yere flanşı temel üzerine yerleştiriniz. Fabrika yapımı çelik kolonları kurmaya devam edin. Çelik yapı üzerine A çatı denilen bir sistem uygulayın ve çelik yapı fabrikasının çatısını vinç yardımıyla yerleştirin. Farklı çatı sistemleri de kullanılabilir. Bu sayede fabrikanın çelik yapısı tamamen oluşturulur. Fabrikanın duvar panelleri istenilen malzemelerden yapılabilmektedir. Genellikle trapez levhalar tercih edilir. Isı yalıtımı gerektiren fabrikalarda sandviç levha ürünleri kullanılmaktadır. Sac levha, genellikle fabrika çatıları için ilk tercihtir. İkisi arasına şeffaf bir panel yerleştirerek gün ışığı kullanımını sağlayın.

Çelik konstrüksiyon sistemleri fabrika binalarında, hangar bölümlerinde, spor tesisleri ile sosyal tesisler kurulumunda. Ve daha birçok farklı noktada kullanımı mümkün olan sistemlerin başında gelmektedir.

Çelik Konstrüksiyon Fabrika Çatı Avantajları Nelerdir?

Bu şekilde birden fazla özelliği ve avantajlı olan durumları özellikle de fabrika kapatma konusunda fabrika sahiplerine sunmaktadır. Bugün bakıldığı zaman birçok fabrika sahibi bahsedilen bu sistemin yani çelik konstrüksiyon fabrika kapatma sistemlerini. Duyduktan sonra vakit kaybı yaşamadan araştırma yapıyor. Yapılan araştırmalar ile elde edilen bilgiler alınınca vakit kaybetmeden bu sistemin yapımı konusunda harekete geçiliyor. Sizlerde bahsi geçen bu sistem hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olabilir. Ve fabrika kapatma konusunda ne kadar üstün özellikler ile oldukça avantajlı durumlar içerdiğini görebilirsiniz.

Fabrika Çelik Çatı

Ülke içerisinde bulunan kentleşme sistemi büyük bir yoğunluk ile 1 ile 2. derecede bulunan deprem bölgeleri içerisinde çok daha yoğun hale gelmiştir. Haliyle bu bölgeler içerisinde fabrika kurulması ve insanlara hizmet verilmesi konusunda da her geçen gün çok daha fazla ve farklı adımlar atılmaktadır. Bir fabrika düşünün ve üstelik çok büyük işler yapıyor olduğunu, çok iyi bir işçi çalışan sayısının bulunduğunu da. Peki bu fabrikanın deprem bölgesi içerisinde bulunması ve deprem riski ile karşı karşıya kalması konusunda. Bahsi geçen fabrikaya ne yardım edebilir ya da nasıl bir sistem yardımcı olabilir. Bu konuda çelik konstrüksiyon sistemleri devreye giriyor ve fabrikaların özellikle de depremden korunabilmesi için çok büyük bir katkı sağlıyor.

Çelik çatı sisteminin birçok avantajı vardır. Bu avantajlardan en önemlisi çok hafif olmalarıdır. Bu işlevlerinden dolayı deprem gibi doğal afetlerde ölümcül tehlikelere neden olmazlar. Bu çatı sistemleri, yapının dayanıklılığını arttırdığı gibi çok güzel bir görünüm de sergilemektedir. Çelik çatıların avantajlarından biri; yangına, fırtınaya ve şiddetli yağmura karşı da dayanıklı olmalarıdır. Benzer şekilde ahşap ve betonarme çatılarda yoğun kar yağışından sonra çatı çökebilir. Bununla birlikte, çelik çatı sistemi yukarıda belirtilen tüm doğa olaylarına karşı koyabilmektedir. Ayrıca çelik çatılar diğer tüm çatı sistemlerinden çok daha fazla yangına dayanıklıdır.

Çelik Çatı Sistemleri Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin: 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.