Fabrika Çatı Kaplamaları

Fabrika Çatı Kaplamaları: Çatı kaplamaları hangi alan ya da bölüm üzerine kullanılacak olursa olsun sadece yarar sağlar ve bu yararların avantajlı olması, çatıların çok daha sağlam bir şekilde bulunmasına sebep olur. Baktığımız zaman artık günümüz içerisinde hemen her sektörde gelişmeler yaşanıyor ve artık çatı kaplamaları da kendi içerisinde sektör oluşturmuş halde bulunuyor. Özellikle fabrika çatı kaplamaları hayata geçtikten sonra bu sektör içerisinde en çok fabrikaların çatı kaplama sistemine yöneliyor olduğunu görüyoruz.

Fabrikalarda çatı kullanımının amacı, doğal koşullara (kar, yağmur, fırtına gibi) karşı aktif koruma sağlamak ve çeşitli kaplamaların örtülmesini sağlayarak coğrafi koşullar ve bina yapıları ile estetik uyum sağlamaktır. Çatı, taşıyıcı sistemine, eğimine ve boyasına göre değişiklik gösterir.

Çatı kaplama malzemeleri ısı yalıtımı, su yalıtımı ve ses yalıtımı işlevlerine sahip olmalı, ekonomik, güzel ve kaliteli olmalı, aynı zamanda yapıyı dış atmosfer şartlarından koruyabilmelidir. Çatı panellerinde en çok tercih edilen çatı kaplama malzemesi, iç ve dış metal saclar ve izolasyon dolgularından oluşan sandviç paneldir.

Fabrika Çatı Kaplamaları Nelerdir?

Bize soracak olursanız evet haklılar ve bu sistemler onlara çok büyük avantajlar ile birlikte büyük yararlar sağlıyor. Peki fabrika çatı kaplamaları sistemlerinde hedeflenen amaç ne? Bildiğiniz gibi her gelen kış ayları geçmişte kalan kış aylarını mumla aratır hale geliyor ki her geçen kış ayında soğuklar artış gösteriyor. Çatılar ise yağan kar, yağmur ya da fırtına gibi doğa olaylarına karşı sürekli olarak koruma sağlamayı hedefleyen bir tür koruma kalkanı gibi düşünülmektedir. Öyle ki bugün bakıldığı zaman çatısı olmayan bir ev bulunmaz.

Fabrika Çelik Çatı Kaplamaları

Çünkü çatısı olmayan bir yerin içerisinde ne yaşanır nede iş yapılır. Bundan dolayı da fabrikaların çatılarının bulunmayacak olması imkansızdır. Fakat zaman zaman çatılar sizlere saymış olduğumuz etkin rol oynayan yağışlar karşısında dirençsiz kalabiliyor ve sizlere çok zor durumlar yaşatabiliyor. İşte bu yüzden fabrika çatı kaplama işlemleri ek olarak çatı kaplayan örtüler olarak görev görüyor.

Teras Kapatma

Bitmiş çatının bir parçasını oluşturan çatı kaplaması, yapıyı mimari ve estetik açıdan tamamlayabilen, binayı atmosferik ortamdan koruyabilen önemli bir yapı ürünüdür. Son yıllarda ürün teknolojisinin gelişmesiyle birlikte çatı kaplama ürün çeşitlerinin çeşitliliği ve diğer pek çok sorun artmış ve bu çeşitlilik teknik olanaklar çerçevesinde çok sayıda çatı kaplama tasarımı ve kullanımı sağlamaktadır. Bu nedenle alışılagelmiş çatı formlarının ötesine geçilerek, istenilen formlarda ve uygun şekillerde çatı ürünleri farklı tasarımlar yapılmaya başlanmıştır. Çelik çatı istenilen formda yapılmış ve farklı tasarımlara sahip olsa da, yine de bir çatı ürünü seçerken göz önünde bulundurulması gereken bazı kriterler vardır. Bu kriterler şunlardır: çatı eğimi ve şekli, bölgesel koşullar, binanın hizmet ömrü, estetik değer ve ekonomik özellikler.

Fabrika Çatı Kaplamaları

Ayrıca çatıların kaplanması, taşıyıcı sistemlere, eğim yerlerine ve çatıyı kaplayacak olduğunuz malzemeye göre birbirinden farklılıklar gösterebiliyor. Çatı kaplamaları alanında uzun yıllardan beri hizmet vermekteyiz. Fabrika, hangar, atölye gibi üretim yerlerinin çatı kaplamaları hizmetlerini vermekteyiz.

Fabrika Çatıları Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin: 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.