Galvaniz Oluk

Galvaniz Oluk: Kar ve buzlanmaların çok sık yaşandığı binaların çatılarında kullanılan galvaniz oluklar, ağır yüklere karşı dayanıklı olması yönüyle ön plana çıkıyor.

Çatılarınıza galvaniz oluk ile boru sistemlerini kurabilen firmalar, uzman işçilikleri sayesinde oldukça güvenilir hizmet veriyorlar. Kullanılan metal ürün %100 galvaniz olmakla beraber eksiz üretimi tek parça üretiliyor. Boru aksesuarlar ve galvaniz oluklar çıkış borusu, köşe, silikon kapaklarda ve özel lehimi olduğu için sızdırmaların önlenmesini sağlıyor.

Galvaniz traksiyon akış sistemi 0 galvanizden yapılmıştır. Genellikle 50 mm galvaniz sacdan yapılmaktadır. 1 metreden 6 metreye kadar tek parça olarak üretilebilir. Dirsek ve manşon gibi birleşim yerleri özel bir kaynak yöntemi ile kaynatılır.

Galvaniz Oluk Nedir?

Montaj esnasında eriyen karın oluk sistemine bastırarak sıvaya zarar vermesini ve geri tepmeye neden olmaması için sıva altına 20 cm galvaniz alt tuğla manşon kullanılması en iyisidir. Bu sayede galvaniz traksiyon akış sisteminde iyi su geçirmezlik ve uzun ömürlü kullanım süresi sağlamak mümkündür.

Galvaniz Oluk

En ünlüsü dikişsiz eviye sistemleri olan galvanizli eviyeler, montaj kolaylığı ve süper dayanıklılığı nedeniyle son yıllarda en çok kullanılan sistemlerden biri haline gelmiştir. Yaklaşık 40 ila 50 kg pirinç hendeği yüküne dayanabilir ve kar ve şiddetli yağmura dayanıklılık özelliklerine sahiptir.

Galvaniz Dere

Bu oluklar istediğiniz her renkte üretiliyor ve her iki yüzeyinin de boya türü elektrostatiktir. Elektrostatik olmasının en önemli faydası, olukların metal yorgunluğa uğramasını ve paslanmasını önlemesidir. Olukların metre tülü 50 kilo yük taşıyabiliyor. Bu sayede kış mevsiminde yaşanabilecek kar ve buzlanmalara karşı daha dayanıklı olabiliyor.

Galvaniz sac oluğun kalınlığı 0,50 mm’dir. Herhangi bir çatlak veya diğer etkilere neden olmaz. Oluk modelinde en çok tercih edilen oluklardan biridir. Galvaniz dere diğer dere sistemlerine göre daha ucuzdur ve uzun ömürlüdür ve fiyatı düşüktür.
Galvanizli lavabolar genellikle tesisatçılar, müteahhitler, çatı ustaları, çelik konstrüksiyon işçileri, lavabo tesisatçıları vb. Tarafından kullanılır.  Oluk montaj uygulaması tehlikeli olduğundan, bu iş için iş güvenliği gereklidir. Bunu başvuru sürecinde iş güvenliği belgeleri ve önlemleri alarak yapıyoruz.