Hareketli Tente Nedir?

Güneş yağmur kar gibi hava etkenleri yıpratıcı olabiliyor teraslarınızdaki konforunuzun gölgelenmemesi adına hareketli tente yaptırmak artık lüks değil. Bu hava koşullarından korunmak için özel üretilen ve gerilebilen kumaş kullanılarak uygulanan sistemde özellikle günümüz teknolojisinde kullanılan kumaşın solmama özelliği ile yapılan gölgelendirme sistemlerindendir.

Bu durum sonrasında işletmeler ya da ev sahipleri bulundukları alanın üst kısmını dış etkenlere karşı korumak adına hareketli tente kapama sistemini rahatlıkla kullanabiliyorlar. Hareketli tente kapamalarda bulunan uzaktan kumanda sistemi sayesinde insanlar tentelerini ileri geri hareket ettirebiliyor ve böylece tentelerin kullanımı hiç olmadığı kadar kolay bir hale gelmiş oluyor.

Hareketli Tente

Hareketli tentelerin üzerinde bulunduğu ray sistemi sayesinde istenilen her an hareket işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Dolayısıyla bir alanın üst kısmı dış etkenlere karşı korunmak istendiği zaman uzaktan kumanda ile tente hareket ettirilir, sonrasında da tekrardan eski haline getirilebilir. Hareketli tenteler arasından seçim yapılırken çelik çatı dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar bulunmaktadır.

#1 Hareketli Tente Kullanım Alanları

Bunların başında ise hareketli tente kapamanın hangi amaçla kullanılacağı gelmekte. Katlanır kollu tenteler istenilen her ölçüde yapılabilmektedir. Bu tarz tenteler ağırlıklı olarak bahçe ve teraslar için uygun tarzda hazırlanır. Eğim ayarlı tenteler ise özellikle de son dönemlerde en fazla kullanılan tente modelleri arasında yer almakta. Bunlar çevirme kolları sayesinde güneşe göre eğim alabilirler.

Yan kısımlardan gelecek olan güneşin engellenmek istendiği durumlarda ise körüklü tenteler ideal seçim olacaktır. Akşam vakitlerinde bahçede hem rüzgarın kesilmesi hem de aydınlatmanın sağlanması istendiği zamanlarda ise spotlu tente çeşitleri arasından seçimlerini yapabilirler. Şimdilerde pek çok kişi ise çift taraflı tente modellerini incelemeyi tercih ediyorlar.

#2 Hareketli Tentelerin Özellikleri

Hareketli tentenin bir çok farklı seçeneği mevcuttur. Adlarından da anlaşılabileceği üzere hareketli tente kapama çeşitleri içerisinde yer alan bu model iki taraflı bir şekilde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Her iki tarafa rahatlıkla açılabilen bu tente kapamalar yapılan siteme göre tekerlekli ayak ile taşınabilmektedir.

 1. Katlanır kollu sistemler
 2. Özel ölçülere göre yapılabilen balkon, teras ve bahçeler için uygulanan sistemdir.
 3. Eğim ayarlı
 4. Çevirme kolu sayesinde güneşin geldiği yöne göre istenilen eğim verilir.
 5. Körüklü
 6. Körüğünden kaynaklı yandan gelen güneş ışınlarını engelleyip istenildiği gibi ayarlanabilen sistemdir.
 7. Led ışık uygulamalı
 8. İki profilin üzerine monte edilen sistem tek taraflı açılabilir ve led ışık uygulanabilir.
 9. Çift taraflı açılabilen
 10. Tekerlekli ayak sistemiyle taşınabilen ürün aynı zamanda sabitlenebiliyor ayrıca mermer ağırlık kullanılarak da uygulanabilen sistem  iki tarafa da açılabilmektedir.
 11. Manuel mafsallı
 12. El ile açılabilen tenteler 45 derece ye kadar ayarlanabilen sistemlerdir.
 13. Motorlu kasetli sistem

Elektrikli kaset sistemi şarjlı bir elektrik sistemidir, otomasyon sistemine sahip olduğu için kendi kontrol sistemi ile açılıp kapanabilir.

Çatılarda Hareketli Tente

Bunların yanı sıra işletmelerin büyük bir kısmı artık ortaya çıkan sigara yasağı sonrasında misafirlerinin rahat hissetmeleri adına raylı tente sistemlerini kullanmayı tercih etmeye başladılar. Bu sistemler restoran, kafe ve otel gibi işletmelerin müşterilerinin isteklerini en iyi şekilde yerine getirmesi adına gerekli olan tüm istekleri yerine getirmeyi de başarıyor. Şimdilerde çok fazla seçenek bulunsa da insanların bu konuda çok dikkatli olması gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Hareketli tentelerin fiyat aralığı nedir?
  Fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçerseniz en doğru ve güvenli fiyatlandırmaya ulaşabilirsiniz. Fakat şunu söylemekte fayda var hareketli tenteler diğer kapatmalara oranla oldukça ekonomik ve uzun ömürlü yapı elemanlarından bir tanesidir.
 2. Hareketli tentenin onarımı ve bakımı nasıldır?
  Tentelerin zamanla belli başlı onarım ve bakımlara ihtiyacı vardır. Motorlarının ve ray mekanizmalarının 3’er senelik periyotla bakımının yapılması son derece önemlidir.

Hareketli Tenteler Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin: 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.