Metal Çatı

Günümüzde metal çatı konusunda soruları bulunan ve metal sistem çatının özellikleri ile neden çok daha fazla tercih edildiğini merak eden birden fazla insanın bulunduğunu görüyoruz. Gelin hep birlikte neden metal sistem çatılar ve neden metal tercih edilmeli iyice öğrenelim. Metal sistem çatılar fiyat avantajları ile daha kolay montaj edilebilmesi ve imalat süresinin kısa olması ile, malzeme konusunda tasarrufun söz konusu olmasından dolayı.

Metal Kenet Çatı

Çok daha uzun ömürlü olmasından dolayı, istenilen şekil boyutta imalatının bulunması gibi konulardan dolayı. İnsanlara çok daha cazip gelmektedir ve kesinlikle çelik çatı çok daha sık tercih edilmelidir. Özellikle diğer çatı kaplamalarına bakıldığı zaman hem çok daha uzun ömürlü olması hemde çok daha fazla kullanışlı olmasından dolayı metal çatı günümüzde çok büyük bir yere sahiptir.

Metal çatı kaplama sistemi, en güvenli ve en uzun ömürlü çatı kaplama sistemidir. Ancak projede kullanılan metal seçimi ve doğru uygulama yöntemi aynı derecede önemlidir. Bu nedenle, metal kontrplak çatı tek başına bir anlam ifade etmiyor. Birbirini tamamlayabilecek bazı faktörler var. Metaller (titanyum çinko, demirsiz alüminyum, demirsiz çelik, bakır, paslanmaz çelik) tavan kelepçeli rulolardan yapılmıştır ve önerilen uzunlukta sahada üretilir. Paslanmaz çelik gizli klips ile çatının alt yapısına sabitlenir. Çatı montaj robotu veya çatı montaj grubu kenetlenerek kenarlar birleştirilir.

Metal Çatı Nedir ve Nerelerde Kullanılmaktadır?

Hafif şekilde bulunan çelik binalar, konutların içerisinde, alışveriş merkezlerinin çatı kısımlarında, son teknoloji ile elde edilen sosyal tesislerin çatı kısmında. Hangar denilen yerlerin çatılarında, depoların özellikle çatı kısımlarında.
Hayvan barınakları konusunda ve daha birçok farklı şekilde sizlere en iyi şekilde hizmet verebilir. Tüm bunların yanı sıra sizlerin çok daha iyi bir çatıya sahip olmanızı sağlar.

Metal Çatı

Öyle ki bugün çelik oluşumlu çatılar özellikle de endüstriyel alanlar içerisinde bulunan fabrikalarda çok daha sık bir şekilde tercih konusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü büyük fabrikalar çatılarının çok daha sağlam olabilmesi için çatılarında çelik kullanımını tercih ederler. Bundan dolayı da çelik sistem çatı kullanımı endüstriyel fabrikalar içerisinde çok daha fazla tercih konusu olmaktadır.

Çeşitli metal malzemelerle uygulanabilen çatı sistemi, tasarımcılara hafif, modern çizgiler ve dayanıklı bir çatı sistemi sağlıyor. Boyalı sac, alüminyum, titanyum çinko ve bakır sistemleri ile yapılabilen metal çatı uygulamaları farklı uygulama teknolojilerine sahiptir. İyi planlanmış, dayanıklı, su geçirmez, iyi planlanmış, uzatılabilen ve planlanabilen bir sistemin en güzel örneklerinden biri “Kenet Sistemi” metal çatı kaplamasıdır.

 

En az% 8’lik çatı eğimlerinde kullanılabilen sabit derz kaplamaları, rüzgardan daha az etkilenen hafif çatıların tasarlanmasına yardımcı olur. Klasik ek yeri ve çift ek yeri sistemi olarak kullanılabilen kenetleme sistemi, uzun çatı panellerinin tek parça montajına imkan tanır. Sistemin uygulama aşamasında tüm detay ve kombinasyon problemlerini çözmek için özel makineler, ekipmanlar ve el aletleri kullanılmaktadır.

Metal Çatı sistemleri bina sahiplerine uzun ömür, estetik çekicilik ve uygun maliyetler gibi değerler sunar. Metal Çatı yeni inşaatlar için belirlenmiş olsa da eski yapı çatıların güçlendirilmesi, onarılması ve bakımı için de kullanılabilmektedir. Metal Çatı Kaplama daha önceki yıllara göre daha tasarım dostu bir yapıdır. Çatı yapımında çelik baskın bir ürün olmasına rağmen Metal Çatı Kaplama bakır, çinko ve alüminyumdan da üretilebilmektedir.

Metal Çatının Avantajları Nedir?

  • Güvenlik: Metal çatılar olası bir yangın veya yıldırım düşmesine karşı dayanıklıdır ve alev almaz.
  • Enerji Verimliliği: Metal çatılar güneş ışınlarını yansıtma özelliği olduğundan soğutma maliyetlerinde azalmaya vesile olur.
  • Uzun Ömürlülük: Geleneksel çatı yapılarına karşı Metal Çatı üç kat daha uzun ömürlüdür.
  • Dayanıklılık: Doğru monte edildiği takdirde metal çatılar en kuvvetli rüzgarlar ve fırtınalara karşı daha dayanıklıdır. Metal çatılar diğer klasik çatıların gerektirdiği bakımları kolay kolay gerek duymaz.
  • Çevre Dostu: Metal çatılar ömrünü tamamladığı takdirde normal çatıların aksine geri dönüşüme gönderilebilmektedir.

Metal Çatı Kaplamada Hangi Çeşit Tercih Edilmelidir?

Piyasada çok farklı çeşitleri olan Metal Çatı Kaplama ürünlerinden hangisi tercih edilmeli sorusuna cevap bulmak oldukça zor olabilir. Bunun için size metal çatı kaplama hakkında detayları verelim ve tercihi siz ona göre yapınız.

Bakır Çatı Kaplama: İlk yapıldığı gün gibi yeniliğini korur ve özelliğini kaybetmeyerek bakım onarım gerektirmez. Bakır olduğu için renk seçeneği yoktur.

Alüminyum Çatı Kaplama: Bakır kaplama çatılar kadar dayanıklı değildir. Yapımı kolaydır ve daha çabuk teslim edilir. Renk seçeneği vardır.

Titanyum Çatı Kaplama: Dönüştürülebilir olmasından dolayı doğa dostu titanyum çatı kaplama diğer metal çatılara göre çok daha fazla dayanıklıdır. Renk alternatifi vardır.

Sonuç olarak hangi çatıyı yaptıracağınıza karar vermek için; çatı yapımında, Metal Çatı yapımı ve projelerinde lider olan 33 yıldır hizmet veren Albayrak Yapı & İnşaat Firması ile irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

Çatıları kaplamak için kullanılan malzeme ömürlerini belirler. Uygun çatı kaplama yöntemlerinin seçilmesi çatının ömrünü etkiler. Bölgenin iklimine göre bir seçenek seçerken insanlar bütçelerini göz önünde bulundururlar. Hava ve yağış koşulları da bir seçeneğin seçilmesinde rol oynar. Bu nedenle, en uygun fiyatlı seçeneği seçmek kolaydır.

Doğru çatı kaplama malzemesini seçmek kesinlikle çok önemlidir. Bir çatı inşa etmek için kullanılan tüm malzemelerin kar veya yağıştan zarar görmemesi için sıvı geçirmez olması gerekir. En iyi malzeme, aynı zamanda hava hasarına da direnen malzemedir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı malzeme ve maliyet vardır. İnsanlar, bakımı zor olduğu için kiremit çatıları tercih ediyor. Ancak, bu aynı zamanda onları daha ucuz ve kullanımı kolay hale getirir. Esnekliklerini ve ekonomik yapılarını bütçe kısıtlamalarına karşı koyan eğimli metal çatı kaplama yöntemleri son zamanlarda popüler hale geldi.

Metal Çatılar Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin: 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.