Panel Çatı

Panel Çatı

Panel çatı kullanılan iskelet yapısının önemi günümüzde çok büyüktür. Tabii bu yapıların projelendirilmesi kapsamında nasıl yapıldığının yanı sıra, aynı zamanda kullanılacak olan malzemelerin de önemi bir o kadar büyüktür. Çatılar için kullanılan malzeme genel çerçevede kiremitte ve bu bağlamda panel çatılar özellikle kimin yaptığına göre ve malzemenin ne kadar kaliteli olduğuna bağlı şekilde değişebilmektedir. Bu bağlamda m2 fiyatına göre gerçekleştirilen hesaplama, aynı zamanda bu işi profesyonel bir çerçevede gerçekleştiren çalışanların da katılmasıyla yapılmaktadır.

Sandviç paneller son zamanlarda ülkemizde sanayi, sosyal ve endüstriyel binalarda, fabrika ve depolarda kullanılmaktadır. Çatı, cephe, iç bölme veya klima odaları gibi birçok yapıda kaplama olarak kullanılmaktadır. Sandviç paneller, hızlı üretim ve montaj olanakları, yüksek yük taşıma kapasitesi, hafif yapısı ve yüksek yalıtım performansıyla mimaride öne çıkıyor.

Albayrak Yapı’da üretilen sandviç panel, çeşitli inşaat projelerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek çatı kaplamaları için renkli, dayanıklı, güzel, hızlı, ekonomik ve çevre dostu çözümler sunmaktır. Farklı kalınlıklar (P, PR, taş yünü) ile karakterize, farklı formlar kullanarak katma değerli panel çekirdek malzemeleri sağlamayı hedefleyen ve zengin sandviç paneller üreten sandviç panel pazarının en popüler markası Renkli metal yüzey ve seçenekler.

Ancak genel çerçevede aşağı yukarı fiyatlar birbirine benzer çıkar. Ancak burada çatı kapsamında birtakım detay nerede göz önüne alınmaktadır. Bunlar içerisinde örneğin çatının şekli ve büyüklüğünün yanı sıra, aynı zamanda çatıda bulunan bacaya bağlı olarak da kullanılacak malzeme ve yapılacak işlem değişebilmektedir. Bu da fiyat açısından birtakım değişiklikler ortaya çıkarabilir.

Panel Çatı

Özellikle her ne kadar bütün çatılarda kullanılmasa dahi genel anlamda, birbirinden farklı yalıtım sistemleri genel çerçevede değerlendirilir. Bu da malzemenin kalitesine ve işlemi yapacak çalışanlara bağlı olarak bazı fiyat değişikliklerine sebep olabilir. Bu şekilde baştan doğru biçimde hesaplamalar yapılmalı, çatının boyutları ile birlikte bacak detayı ve işi yapacak profesyonel kadro adına hesaplama gerçekleştirilmelidir. Bu şekilde fiyatın bilindiği seçenekler dahilinde rahatlıkla panel  çatı işlemleri gerçekleştirilebilir.

Sandviç Panel Çatı

Günümüzde çatıların iskelet yapısının daha güçlü bir şekilde kalabilmesi adına kullanılan panel sayesinde, işlemler güvenle sağlanabilmektedir.

Panel Çatı Avantajları ve Kullanım Alanları

Bu konuda mutlaka işini profesyonel bir şekilde gerçekleştiren uzman bir firmadan destek almak, çok daha uygun fiyat çerçevesinde çalışmaların yapılmasına fırsat tanır. Aynı zamanda bir ustadan destek alarak da ne gibi bir fiyatın ortaya çıkacağı detaylı bir şekilde elde edilebilir. Tabii burada mutlaka firma seçimi yaparken daha önce sağladıkları referanslar ve müşteri memnuniyetinin ne seviyede olduğu detaylı şekilde araştırılmalıdır. Bu sayede geçmişte yapılan işler ile birlikte, çok daha uygun fiyatlar dahilinde güven içerisinde çatı sistemleri gerçekleştirilebilir. Bu bağlamda firmalar öncelikle ücretsiz şekilde gerçekleştirdikleri keşif ile birlikte ne gibi fiyatların çıkacağına detaylı olarak bakarlar.

Bir yapının çatısı; kar, yağmur, fırtına gibi doğa şartlarından en çok etkilenen, aynı zamanda yapının mimarisinin en önemli bölümlerinden biridir. Panel çatılar ile özellikle endüstriyel yapıların çatı kaplamalarında ısı, nem, su, ses yalıtımı ve yangına dayanım sağlayabilirsiniz.

Böylece zorlu doğa şartlarına karşı yapınızın gücüne güç katarsınız. Panel çatı sistemi, gerekli sıcaklığı korur ve ısıtma ve soğutmayı kontrol eder. Bu nedenle enerji verimliliği sağlar. Isı kaybını önleyen hava geçirmez yapısının yanı sıra soğuk hava deposu sandviç panelin montajı da kolaydır, montajı hızlıdır ve yatırımı ekonomiktir Soğuk hava depo alanınız için akıllı bir çözüm sağlayabilir.

Panel çatı kullanıldığı yapıları dış etmenlerden koruyan ve güçlü bir duruşa sahip olan aynı zamanda bu özelliklerinin yanında ekonomik olan bir çatı sistemidir. En önemli özellikleri hafif, modern, dayanıklı sistemler olmasıdır. Binalarda cephelerin ve çatıların kaplanması, soğuk depolar elde edilmesi ve yalıtımlı iç bölmeler için tercih edilir. Kısacası yapılan dört bir yanına uygulanabilecek etkili bir üründür. Kendi çok hafif olmasına rağmen yüksek yük taşıma oranına sahiptir. Montaja hazır olarak kalıplar şeklinde üretimi yapılır ve böylece yapım aşaması da çok daha rahattır.

Panel Çatı Kullanım Avantajları

Panel çatılar sıklıkla ticari yapılarda, endüstriyel tesislerde, soğuk depolarda ve sosyal yapılarda kullanılır. Ayrıca tarım ve hayvancılık alanları ile enerji santralleri gibi önemli yapılar için de uygun bir üründür. Birçok önemli avantaja sahip olması sebebiyle kullanım alanları da geniştir. Panel çatı avantajları genel olarak şöyledir;

  • Kesintisiz hatlarla üretildiği için montajı hızlı ve kolaydır.
  • Kullanıldığı alanlarda mükemmel ısı yalıtımı sağlayan bir üründür.
  • Birçok yapı malzemesine göre oldukça ekonomik bir üründür. Ayrıca kullanıldığı alanlarda mükemmel ısı yalıtımı sağladığı için de yine ekonomik anlamda uzun vadede avantajlıdır.
  • Yapılarda estetik bir görünüm sağlar.
  • Yangın yalıtımı konusunda da oldukça başarılı bir üründür. Yüksek yangın direnci sağlar.
  • Hava ve su sızdırmazlığı vardır.
  • Yapılara dışarıdan gelen gürültüyü azaltma etkisi vardır.

Panel çatıdaha birçok önemli avantajı ile yapıların değişmez çatı malzemeleri arasında yer alır.

Panel Çatı Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin: 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.