Polikarbon Çatı

Polikarbon çatı cam çatılar gibi özellikle güneş ışığından yararlanmak için kullanılan çatılar çeşitlerinden birisidir. Polikarbonat çatılar özellikle evler dışında daha çok sera gibi yapılarda kullanılır.

 

Yani daha çok estetik olmasından ziyade, kullanış açısından insanlar bunu tercih ediyor. Estetik görünüm isteyenler polikarbonat çatıdan ziyade, cam çatıyı tercih etmektedirler.

Polikarbonat çatı uygulamaları, ışık geçirgenliği cama en yakın olan polikarbonat panellerden yapılan çatı uygulamalarıdır. Polikarbonat çatı uygulamaları, güneş ışığının en iyi şekilde kullanılmasının gerektiği yerlerde ideal çözümü sağlar ve reçinenin özelliğinden dolayı darbelere son derece dayanıklıdır.

Polikarbon Çatı Özellikleri Nelerdir?

Polikarbonat çatı uygulamaları, doğal ışık kullanılarak aydınlık mekanlar yaratmak için tercih edilmektedir. Polikarbonat çatı sistemleri cam ve akrilik gibi boyalara göre çok daha hafiftir. Hava boşluklu iç yapısı (oluklu polikarbonat levha) sayesinde iyi ısı yalıtımı sağlar. Polikarbonat levha camdan 12 kat daha hafiftir, ancak 200 kat daha yüksek darbe direncine sahiptir. Zararlı ultraviyole ışınları filtreler. Kolay uygulanır. Polikarbonat levhanın hafifliği aşağıda kullanılacak çelik yapı üzerindeki yükü azalttığı için proje maliyetini minimuma indirir.

Polikarbonat çatı yapıldığı malzeme sayesinde de oldukça dayanıklıdır. Yapılarda gönül rahatlığıyla kullanılıyor olmasının yanı sıra, kolaylıkla şekil alabildiğinden dolayı montajı da oldukça pratiktir. Eğer siz de sadece kullanış açısından bir çatı istiyorsanız, cam yerine polikarbon çatıyı tercih etmelisiniz.

Polikarbon Çatı

Çünkü polikarbonat çatı cam çatıya göre çok daha uygun fiyatlarıdır. Siz de gönül rahatlığıyla istediğiniz yapıda polikarbonu tercih edebilirsiniz. Bu sayede güneş her zaman içeride olacak. Aydınlık bir alan yaratmak için doğal ışığı kullanmak için bir polikarbonat çatı sistemi kullanmak en iyisidir.

Polikarbonat çatı sistemi ile kötü hava koşullarından etkilenmeden ve ultraviyole ışınlarından etkilenmeden binada gün ışığını kullanabilirsiniz. Polikarbonat levha camdan 12 kat daha hafiftir, ancak 200 kat daha yüksek darbe direncine sahiptir. Zararlı ultraviyole ışınları filtreler. Kolayca uygulanabilir.

Polikarbonat Çatı
Polikarbonat levhanın hafifliği aşağıda kullanılan çelik yapının yükünü azaltarak maliyetinizi minimuma indirir. Alüminyum bağlantı profili, istediğiniz renge boyanabilen çatınız için eksiksiz bir sızdırmazlık sağlayabilir. Bu durumda ısı yalıtım işlevi sayesinde mükemmel su yalıtım performansı sağlayabilir, zeminin bozulmasını önleyebilir ve enerji tasarrufu sağlayabilir. Bu nedenle ekonomik kullanım özelliği ile bütçeyi desteklemekte ve bu avantajları nedeniyle oldukça tercih edilmektedir.

Polikarbon çatı ile kullanım alanlarınızın daha kaliteli ve işlevsel olmasını sağlayabilirsiniz. Yapıların çatı sistemlerinde yenilikçi bir çözüm olarak kabul edilen polikarbon çatıların sunduğu özelliklere göz atmadan önce bu çatılarla sizi ne tür avantajların beklediğine daha yakından bir göz atmakta yarar var!

Polikarbon, ışık geçirgenliği camlara en yakın ürünlerden bir tanesidir. Çatı uygulamalarında kullanılan polikarbon levhalar aydınlatmada daha kaliteli çözümler sunmayı başarır. Bu da görsel olarak kusursuz bir sonuç elde etmenize imkân tanır. Aydınlatmada sunduğu başarıyı ısı izolasyonu konusunda da ön plana çıkaran polikarbon çatılar ile ilgili en değerli seçenekleri yakalamaya ne dersiniz?

Polikarbon Çatılar Nerelerde Kullanılmaktadır?

Çatı sistemlerinde oldukça ilgi çekici seçenekler sunan polikarbon çatıların kullanım alanları hayli çeşitlidir. Bu nedenle de polikarbon çatı tercih edebileceğiniz alanların aşağıdaki şekilde olacağını kesinlikle unutmamanız gerekmektedir.

  • Çatı Işıklığı
  • Kış Bahçesi
  • Teras
  • Sera
  • Tünel
  • Yüzme Havuzu
  • Balkon Korkuluğu
  • Bina Giriş ve Çıkışları
  • Yaya Üstgeçitleri

Tüm bu kullanım alanlarının yanı sıra diğer pek çok alanda da polikarbon çatılardan fayda sağlamak mümkün!

Polikarbon Çatı Fiyatları

Çatı uygulamaları konusunda polikarbon çatı tercih edecekseniz fiyatları titiz bir şekilde değerlendirmelisiniz. Fiyatların m2 ve malzeme kalitesine göre değişkenlik göstereceğini unutmamalısınız. Size en uygun çözümler ve çok daha fazlası için bizimle iletişime geçmeniz gerektiğini aklınızdan kesinlikle çıkarmamalısınız. Tercih sizin!

Polikarbonat çatılar satın alınabilirliği ve uygulama kolaylığı nedeniyle yaygın olarak kullanım amacının dışında kullanılmaktadır. Bu malzeme genellikle çatı pencereleri, kış bahçeleri, sera çatıları, inşaat üstleri, havuz üstleri, cephe uygulamaları, fabrikalarda ve spor salonlarında ışıklık reklamlarında kullanılır. Çatı kaplama için tipik olarak kullanılan diğer malzemelerin aksine, bu, aynı zamanda işlevsel olan benzersiz bir grafik görünüme sahiptir. Bugün en popüler çatı kaplama seçeneklerinden biridir.

Polikarbon Sistem Çatılar Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin: 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.