Polikarbon Çatı

Polikarbon çatılar da cam çatılar gibi özellikle güneş ışığından yararlanmak için kullanılan çatılar çeşitlerinden birisidir. Polikarbonat çatılar özellikle evler dışında daha çok sera gibi yapılarda kullanılır.

Polikarbonat Çatı

Yani daha çok estetik olmasından ziyade, kullanış açısından insanlar bunu tercih ediyor. Estetik görünüm isteyenler polikarbonat çatıdan ziyade, cam çatıyı tercih etmektedirler.

Polikarbonat çatı uygulamaları, ışık geçirgenliği cama en yakın olan polikarbonat panellerden yapılan çatı uygulamalarıdır. Polikarbonat çatı uygulamaları, güneş ışığının en iyi şekilde kullanılmasının gerektiği yerlerde ideal çözümü sağlar ve reçinenin özelliğinden dolayı darbelere son derece dayanıklıdır. Polikarbonat çatı uygulamaları, doğal ışık kullanılarak aydınlık mekanlar yaratmak için tercih edilmektedir. Polikarbonat çatı sistemleri cam ve akrilik gibi boyalara göre çok daha hafiftir. Hava boşluklu iç yapısı (oluklu polikarbonat levha) sayesinde iyi ısı yalıtımı sağlar. Polikarbonat levha camdan 12 kat daha hafiftir, ancak 200 kat daha yüksek darbe direncine sahiptir. Zararlı ultraviyole ışınları filtreler. Kolay uygulanır. Polikarbonat levhanın hafifliği aşağıda kullanılacak çelik yapı üzerindeki yükü azalttığı için proje maliyetini minimuma indirir.

Polikarbon Çatı Özellikleri

Polikarbonat çatı yapıldığı malzeme sayesinde de oldukça dayanıklıdır. Yapılarda gönül rahatlığıyla kullanılıyor olmasının yanı sıra, kolaylıkla şekil alabildiğinden dolayı montajı da oldukça pratiktir. Eğer siz de sadece kullanış açısından bir çatı istiyorsanız, cam yerine polikarbon çatıyı tercih etmelisiniz.

Polikarbon Çatı

Çünkü polikarbonat çatı cam çatıya göre çok daha uygun fiyatlarıdır. Siz de gönül rahatlığıyla istediğiniz yapıda polikarbonu tercih edebilirsiniz. Bu sayede güneş her zaman içeride olacak.

Aydınlık bir alan yaratmak için doğal ışığı kullanmak için bir polikarbonat çatı sistemi kullanmak en iyisidir. Polikarbonat çatı sistemi ile kötü hava koşullarından etkilenmeden ve ultraviyole ışınlarından etkilenmeden binada gün ışığını kullanabilirsiniz. Polikarbonat levha camdan 12 kat daha hafiftir, ancak 200 kat daha yüksek darbe direncine sahiptir. Zararlı ultraviyole ışınları filtreler. Kolayca uygulanabilir. Polikarbonat levhanın hafifliği aşağıda kullanılan çelik yapının yükünü azaltarak maliyetinizi minimuma indirir. Alüminyum bağlantı profili, istediğiniz renge boyanabilen çatınız için eksiksiz bir sızdırmazlık sağlayabilir. Bu durumda ısı yalıtım işlevi sayesinde mükemmel su yalıtım performansı sağlayabilir, zeminin bozulmasını önleyebilir ve enerji tasarrufu sağlayabilir. Bu nedenle ekonomik kullanım özelliği ile bütçeyi desteklemekte ve bu avantajları nedeniyle oldukça tercih edilmektedir.

Polikarbon Sistem Çatılar Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin: 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Call Now Button